niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Dariusz Stasiak mianowany Komendantem PSP

Dariusz Stasiak mianowany Komendantem PSP
 

W dniu 27 czerwca 2016 roku Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Andrzej Bartkowiak w asyście st. bryg. Jerzego Raneckiego Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego, powołał st. bryg. Dariusza Stasiaka na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Turku. Uroczystość odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Po powrocie Komendanta do strażnicy przy ul.Św.Floriana załoga przygotowała uroczyste powitanie w formie okolicznościowej zbiórki.

reklama

Starszy brygadier Dariusz Stasiak urodził się 30 stycznia 1968 r. w Turku. W 1993 roku ukończył dzienne studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po studiach rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Turku. Od 1 października 1995 roku pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Koninie w wydziale kontrolno-rozpoznawczym, później w wydziale operacyjnym. Następnie zostaje Naczelnikiem wydziału organizacji i nadzoru.

Od 1 stycznia 1999 roku powrócił do komendy w Turku na stanowisko kierownika sekcji ds. operacyjno-szkoleniowych. Od 1 kwietnia 1999 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Turku. Na tym stanowisku pełnił służbę do 22 stycznia 2016 roku.

W 2002 roku ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie zarządzania podmiotami gospodarki budżetowej i zamówień publicznych.

reklama

Był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany m.in. Srebrną Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

źródło: straz.turek.pl

Podobne artykuły

"Młodzież Zapobiega Pożarom" czyli XX edycja...

20 st.
OSP Turek z nowym sprzętem za około 50 tys...

OSP Turek z nowym sprzętem za około 50 tys złotych.

23-12-2019
Wyróżnienie, awansy oraz dzielenie opłatkiem w...

Wyróżnienie, awansy oraz dzielenie opłatkiem w PSP.

19-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama