sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Rusza Bank Zamiany Mieszkań. Pomysł usprawni system mieszkalnictwa w Turku

Rusza Bank Zamiany Mieszkań. Pomysł usprawni system mieszkalnictwa w Turku - foto: freeimages.com / To?o Pérez
foto: freeimages.com / To?o Pérez 

W ciągu najbliższych dni miasto wprowadzi tzw. Bank Zamiany Mieszkań. To jedno z kilku usprawnień systemu mieszkalnictwa w Turku. Te, które poznaliśmy do tej pory, to choćby możliwość odprowadzania zadłużenia czy też budownictwo socjalne. Pomysł zamiany mieszkań na pewno pomoże rozwiązać problemy mieszkaniowe wśród osób, które nie posiadają odpowiednich środków finansowych, by utrzymać mieszkanie o większym metrażu.

Po wprowadzeniu pomysłu w życie, zainteresowani takim rozwiązaniem będą mieli szansę zamienić mieszkanie na mniejsze lub większe, ze wskazaniem ewentualnego zadłużenia. Dzięki bazie lokali komunalnych, mieszkańcy uzyskają łatwy dostęp do informacji dotyczących mieszkań oferowanych do zamiany. Listę lokali zobaczymy w biuletynie informacji publicznej oraz na tablicy ogłoszeń w urzędzie miejskim.

reklama

W przypadku, kiedy mieszkanie zgłoszone do zamiany jest zadłużone, przyszły najemca będzie mógł zgodzić się na spłacenie zadłużenia dotychczasowego lokatora. Osoby zainteresowane zamianą mieszkania będą mogły zgłaszać się do Urzędu Miasta w Turku. Z pomysłu najprawdopodobniej skorzystają również inne okoliczne miasta.

go

Podobne artykuły

Autobusem na cmentarz? Tak, i to bezpłatnie!

Autobusem na cmentarz? Tak, i to bezpłatnie!

28-10-2019
Spotkanie z mieszkańcami w sprawie nowych...

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie nowych "uchwał...

05-06-2019
List otwarty mieszkańców osiedla Leśna do Pana...

List otwarty mieszkańców osiedla Leśna do Pana...

21-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama