niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Czarny Protest pod pomnikiem NWW

Turek: Czarny Protest pod pomnikiem NWW - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Ok. 200 kobiet i mężczyzn ubranych na czarno przyszło dziś pod pomnik „Nigdy Więcej Wojny” w Turku. W ten sposób zgromadzeni zamanifestowali swój sprzeciw w sprawie planów zaostrzenia prawa aborcyjnego w naszym kraju.

Zgromadzenie przebiegło w spokoju, bez transparentów. Do zebranych przed pomnikiem przemówiły Iwona Kujawa oraz Ewelina Derucka: - Nie możemy pozwolić na to, aby ktoś za nas podejmował tak ważną decyzję, jaką jest urodzenie dziecka. Za chwilę może dojść do tego, że kobiety przestaną zachodzić w ciążę, bojąc się o zdrowie swoje oraz swojego nienarodzonego dziecka. Zaostrzenie przepisów doprowadzi tylko do powstania podziemia aborcyjnego – mówiła Derucka.

reklama

W naszym mieście swoją postawę poprzez założenie czarnego stroju manifestowało wielu turkowian. W Urzędzie Miejskim można było zobaczyć dziś pracowników, którzy zakładając czarny strój wyrażają swój sprzeciw wobec zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

md

Podobne artykuły

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

1 wrz.
Uroczytości 82. rocznicy wybuchu II wojny...

Uroczytości 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej....

31 sierp.
Turek. Upamiętnili 81 rocznicę wybuchu II wojny...

Turek. Upamiętnili 81 rocznicę wybuchu II wojny...

02-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama