wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Kreatywne Warsztaty i Robotyka w bibliotece!

Kreatywne Warsztaty i Robotyka w bibliotece!
 

W Miejskiej Bibliotece im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku rozpoczęły się Kursy Robotyki i Kreatywnych Warsztatów prowadzone przez instruktorów Centrum Kreatywnego Rozwoju.

Celem zajęć jest kształtowanie postawy twórczej oraz wprowadzenie w podstawy budowania prostych robotów i programowania ich tak, żeby wykonywały określone zadania. Podczas Warsztatów dzieci korzystają z zestawów edukacyjnych Lego Education®, a w przypadku Robotyki – z komputerów.

reklama

Centrum Kreatywnego Rozwoju cechuje wiara w to, że każde dziecko ma szansę na rozwój i wykorzystanie własnego potencjału, jeśli tylko da mu się taką możliwość. Dlatego stworzono ofertę zajęć, podczas których wspierana jest kreatywność, innowacyjność oraz kształtowana jest postawa twórcza wśród dzieci i młodzieży. Każde dziecko jest tak samo ważne, dlatego zajęcia prowadzone są w małych, 8-osobowych grupach.

Kreatywne Warsztaty to propozycja dla dzieci w wieku 5-10 lat. To zajęcia warsztatowe trwające 60 minut, podczas których dzieci mają za zadanie zmierzyć się z określonym problemem i rozwiązać go realizując własne pomysły i wykorzystując do tego klocki Lego. Instruktorzy wspierają uczestników w chwilach niepowodzeń oraz motywują do generowania i testowania nowych pomysłów.

Robotyka to propozycja dla dzieci ciekawych świata (6-11 lat), które dzięki zajęciom zyskają możliwość rozwijania wyobraźni i realizowania własnych pomysłów. Oprócz nauki konstruowania i wprowadzenia w podstawy programowania, nauczą się logicznego myślenia, poszerzą wiedzę o możliwościach zastosowania klocków, a co najważniejsze – wszystkie te cele osiągną świetnie się przy tym bawiąc. Każdy z uczestników ma do dyspozycji własny komputer i zestaw klocków.

reklama

Zajęcia odbywają się we wtorki od godziny 15.30 i w środy od godziny 14.20.

 

Zapisy jeszcze trwają. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

 

Zapisy i dodatkowe informacje:

604 897 532

www.ckr.edu.pl

 

materiał prasowy

Kreatywne Warsztaty i Robotyka w bibliotece!

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.
Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

28 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama