wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Jest nowa droga od POW do Smorawińskiego

Jest nowa droga od POW do Smorawińskiego
 

Zakończyła się budowa odcinka drogi, stanowiącej połączenie ulic POW i Smorawińskiego w Turku. Mieszkańcy tej części miasta są zadowoleni, bo zyskali nową ulicę z dużo większą ilością miejsc parkingowych.

Na inwestycję przy ulicach POW i Smorawińskiego, Gmina Miejska Turek uzyskała dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów budowy, z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Roboty budowlane prowadziła firma MAR-BRUK Krzysztofa Kucharskiego z Turku, kosztowały one około 340 tys. złotych.

reklama

Prace wystartowały w maju tego roku. W ramach inwestycji przeprowadzone zostały roboty ziemne, uzupełnione odwodnienie, wymieniona nawierzchnia jezdni i chodników. Najważniejsze w tym przypadku wydaje się być powstanie 32 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Ponadto powstały ułatwienia w postaci wjazdów do posesji, dojazdów do gniazd na śmieci.

W tym tygodniu odbył się odbiór zrealizowanej inwestycji. Mieszkańcy wyszli na spotkanie z burmistrzem Romualdem Antosikiem i towarzyszącymi mu inżynierami, aby porozmawiać o nowej drodze, o parkingach, których teraz jest znacznie więcej niż przed rozpoczęciem inwestycji. Zgłaszali też swoje dalsze uwagi, m.in. proponując na odcinku drogi wprowadzenie ruchu dwukierunkowego.

Teraz pozostaje czekać na decyzję Starosty Tureckiego, w sprawie budowy ulicy Smorawińskiego.

materiał prasowy

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Podobne artykuły

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień...

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień dobrej...

21 lip.
Wypadek z petardą w Sylwestra. Poparzone...

Wypadek z petardą w Sylwestra. Poparzone niemowlę w...

3 st.
W tym roku fabryka św. Mikołaja w wersji on-line

W tym roku fabryka św. Mikołaja w wersji on-line

14-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama