piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Jest nowa droga od POW do Smorawińskiego

Jest nowa droga od POW do Smorawińskiego
 

Zakończyła się budowa odcinka drogi, stanowiącej połączenie ulic POW i Smorawińskiego w Turku. Mieszkańcy tej części miasta są zadowoleni, bo zyskali nową ulicę z dużo większą ilością miejsc parkingowych.

Na inwestycję przy ulicach POW i Smorawińskiego, Gmina Miejska Turek uzyskała dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów budowy, z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Roboty budowlane prowadziła firma MAR-BRUK Krzysztofa Kucharskiego z Turku, kosztowały one około 340 tys. złotych.

reklama

Prace wystartowały w maju tego roku. W ramach inwestycji przeprowadzone zostały roboty ziemne, uzupełnione odwodnienie, wymieniona nawierzchnia jezdni i chodników. Najważniejsze w tym przypadku wydaje się być powstanie 32 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Ponadto powstały ułatwienia w postaci wjazdów do posesji, dojazdów do gniazd na śmieci.

W tym tygodniu odbył się odbiór zrealizowanej inwestycji. Mieszkańcy wyszli na spotkanie z burmistrzem Romualdem Antosikiem i towarzyszącymi mu inżynierami, aby porozmawiać o nowej drodze, o parkingach, których teraz jest znacznie więcej niż przed rozpoczęciem inwestycji. Zgłaszali też swoje dalsze uwagi, m.in. proponując na odcinku drogi wprowadzenie ruchu dwukierunkowego.

Teraz pozostaje czekać na decyzję Starosty Tureckiego, w sprawie budowy ulicy Smorawińskiego.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Kolejny nocny pożar na parkingu. Spłonęło BMW...

Kolejny nocny pożar na parkingu. Spłonęło BMW na POW

20 lt.
Turek: Nowa ulica Kaczmarskiego

Turek: Nowa ulica Kaczmarskiego

18-10-2018
Mieszkańcy wściekli na burmistrzów: Wstyd dla...

Mieszkańcy wściekli na burmistrzów: Wstyd dla...

24-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama