piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień dobrej zabawy i spotkań na POW

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień dobrej zabawy i spotkań na POW - fot. MOPS Turek /UM Turek
fot. MOPS Turek /UM Turek 

15 lipca zakończył się kolejny tydzień „Kolorowych wakacji”, organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku wspólnie z wolontariuszami z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych w Turku. W pierwszym tygodniu wakacji akcja prowadzona była na osiedlu przy ul. Matejki.

Kolorowe Wakacje - Wakacje na Osiedlu przy ul. POW w Turku zorganizowano w dniach 11 - 15 lipca. Akcja Kolorowe Wakacje odbyła się pierwszy raz na osiedlu przy ul. POW i od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy dzień obfitował w różnego rodzaju atrakcje, gry i zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy, animacje chustą, konkurencje pozwalające wykazać się sprawnością fizyczną. Największym powodzeniem cieszyła się gra w zbijaka i przeciąganie liny. Akcję wsparli również swoją obecnością i pokazem Panowie strażacy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku, karatecy z Klubu Sportów i Sztuk Walk oraz Edzia i jej animacje. Policjanci i strażacy przeprowadzili pogadanki edukacyjne na temat jak zachować się na wakacjach, nad wodą, jakie są numery alarmowe i jak wzywać pomoc w razie potrzeby. Nie brakło też takich atrakcji jak polewanie wodą przez strażaków, zwiedzanie policyjnego radiowozu czy spacer w alkogoglach. Dzięki pokazowi karate dzieci zobaczyły kilka chwytów z zakresu samoobrony. W licznych grach i zabawach pomagała Edzia i jej animacje. Obecni rodzice i dziadkowie w rozmowach z organizatorami podkreślali, że takie zajęcia przez okres wakacyjny były bardzo potrzebne.

reklama

Gry i zabawy dla dzieci prowadzone były przez Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych MOPS w Turku oraz pracowników MOPS w Turku. W realizacji akcji wsparli nas Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik, Przewodnicząca Rady Miejskiej Turku Mariola Kadrzyńska -Siwek, Radny Rady Miejskiej Turku oraz Przewodniczący Zarządu Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 3 Radosław Idzikowski. 

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. MOPS Turek /UM Turek2
fot. MOPS Turek /UM Turek3
fot. MOPS Turek /UM Turek4
fot. MOPS Turek /UM Turek5
fot. MOPS Turek /UM Turek6
fot. MOPS Turek /UM Turek7
fot. MOPS Turek /UM Turek8
fot. MOPS Turek /UM Turek9
fot. MOPS Turek /UM Turek10
fot. MOPS Turek /UM Turek11

Podobne artykuły

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym...

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym wyborem...

30 wrz.
Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze...

Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze smakiem...

6 wrz.
Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk...

Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk Walk...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama