sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W tym roku fabryka św. Mikołaja w wersji on-line

W tym roku fabryka św. Mikołaja w wersji on-line
 

Już od lat w kalendarzu przedświątecznych imprez organizowanych w Turku na stałe wpisała się Fabryka św. Mikołaja Stowarzyszenia Przystań. Nie inaczej było w tym roku. Z tą różnicą, że cieszące się niesłabnącą popularnością wydarzenie tym razem przeniesiono do Internetu.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa tegoroczne weekendowe (12-13 grudnia) spotkanie ze św. Mikołajem nie było możliwe. Jednak Stowarzyszenie Przystań jak zawsze było pomysłowe i umożliwiło dzieciom oraz rodzinom spotkanie z Mikołajem przez Internet. Akcja odbyła się pod hasłem „Spotkanie na Messenger”. Chętnych do udziału w niej nie brakowało, więc Mikołaj miał pełne ręce roboty. Mim to zdążył jeszcze wraz ze Śnieżynką wyruszyć w miasto na spotkanie z mieszkańcami Turku.

reklama

Dużo się działo również przed siedzibą Stowarzyszenia przy ulicy Browarnej gdzie jak w ukropie uwijała się pani Mikołajowa. Przypomnijmy, że w czasach przed pandemią w budynku ustawiano wielką maszynę do robienia lalek, której z wiadomych względów, w tym roku zabrakło. Jednak nie oznacza to, że lalek nie było. Dzięki zaangażowaniu pomocników św. Mikołaja z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Sinturze oraz innych osób powstało ich wiele. Na Browarnej ustawiono stół, gdzie rozdawano lalki oraz materiały, które chętni zabrali do domów, by tam ozdobić lalki według własnego uznania.

Ale to jeszcze nie wszystko. Przystań ogłosiła też konkurs. Jego warunki są bardzo proste. Wystarczy sfotografować wykonaną przez siebie lalkę i opublikować ją na facebooku Przystani, podpisać imieniem lub pseudonimem. I już. Ze wszystkich nadesłanych zdjęć wybranych zostanie 10 najlepszych, a ich właściciele otrzymają nagrody oraz dyplomy od św. Mikołaja.

Władze Przystani dziękują za wieloletnią pomoc w znanej i lubianej inicjatywie: Stowarzyszeniu na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Sintur w Turku, Firmie Artex-t, Miranda Textiles, Violetcie Bąkowskiej i wszystkim wspierającym. Działanie odbyło się w ramach projektu Międzypokoleniowy Klub Kultury „Kuźnia Artystyczna” współfinansowanego przez Gminę Miejską Turek i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Podobne artykuły

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

20 wrz.

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

16 wrz.
Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w...

Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama