poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Burmistrzowie i wójtowie gmin podsumowali zakończenie projektu partnerskiego

Burmistrzowie i wójtowie gmin podsumowali zakończenie projektu partnerskiego
 

Wczoraj, 28 grudnia o godz. 12:00 w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu partnerskiego o nazwie „Partnerstwo lokalne na rzecz rozwoju gospodarczego gmin powiatu tureckiego”, który realizowany był w ciągu ostatnich trzech lat. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich samorządów biorących udział w projekcie – burmistrzowie, wójtowie, skarbnicy i koordynatorzy projektu. Zaproszony został też przedstawiciel Związku Miast Polskich Radosław Szarleja, pełniący funkcję opiekuna projektu w czasie jego realizacji.

Głównym celem projektu partnerskiego była poprawa sytuacji gospodarczej na terenie powiatu tureckiego. Jak wyjaśniano podczas podsumowania, partnerstwo zawiązano m.in. dlatego, że samorządy nie posiadały wspólnej, aktualnej wizji zażegnania sprecyzowanych problemów, nie istniały też dokumenty, które mogłyby wskazywać na rozwiązanie niekorzystnych sytuacji, brakowało także planistycznej koncepcji całościowego zagospodarowania obszaru. Należało również wzmocnić współpracę w perspektywie zakończenia funkcjonowania kopalni i elektrowni Adamów.

reklama

Z przedstawionych slajdów dowiedzieliśmy się, że całkowita wartość projektu wynosiła 2.000.000zł. 85% stanowiła wnioskowana dotacja, a 15% stanowił wkład własny, który został pokryty w równych częściach przez każdego z 10 partnerów samorządowych. Koszt opracowania wszystkich dokumentów strategicznych wyniósł 548 136zł, z czego z dotacji sfinansowano 465 915zł. Koszt opracowania wszystkich dokumentacji projektowo- kosztorysowych i planistycznych wyniósł 1 200 000, z czego z dotacji sfinansowano ponad milion złotych. Wszystkie cele projektu udało się z sukcesem zrealizować.

Na koniec spotkania głos zabrali wójtowie, burmistrzowie oraz przedstawiciele poszczególnych gmin, którzy podsumowali realizację projektu partnerskiego w danej gminie i opowiedzieli o najbliższych inwestycjach.

go

2
3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Już po remoncie. Delegacja samorządowców...

Już po remoncie. Delegacja samorządowców powiatowych...

21 wrz.
W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem....

W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem. W...

31 sierp.
Mury pną się do góry! Hala sportowa przy Liceum...

Mury pną się do góry! Hala sportowa przy Liceum...

12 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama