poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Obserwatorium astronomiczne i inne innowacje. "Dwójka" wzbogaci się o nową bazę oświatową

Obserwatorium astronomiczne i inne innowacje.
foto: TIM Fotostudio / www.timfotostudio.pl 

Już wkrótce Gimnazjum nr 2 w Turku wzbogaci się o nowoczesną bazę oświatową, dzięki które uczniowie będą mogli rozwijać swoją wiedzę przyrodniczą. Szczególnie zadowoleni mogą być osoby, które pasjonują się astronomią.

Miasto Turek otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację dwóch projektów edukacyjnych, które realizowane będą w budynku Gimnazjum nr 2 w Turku. W szkole imienia Mikołaja Kopernika powstanie zewnętrzne obserwatorium astronomiczne do obserwacji słońca, gwiazd, planet i księżyca oraz meteorologiczne do obserwacji zjawisk atmosferycznych.

reklama

W turkowskiej „Dwójce” powstanie także innowacyjne Eksperymentarium Nauk Przyrodniczych „Mały Kopernik”, wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczce do prowadzenia doświadczeń (m.in. dron, mikroskopy cyfrowe, odbiornik GPS GIS, interaktywną mapę hipsometryczną i wiele innych), nowoczesne laboratorium fonetyczne do nauki języków obcych, przyszkolne boisko wielofunkcyjne wraz z bieżnią 4-torową oraz skocznią do skoku w dal.

W tej nowoczesnej bazie dydaktycznej wnioskodawcy zaplanowali szereg różnorodnych zajęć edukacyjnych dla uczniów. Zupełną nowością będą interdyscyplinarne zajęcia przyrodnicze „Eksperymentarium młodego odkrywcy”, których program realizowany będzie przez nauczycieli fizyki, biologii i geografii.

Na wdrażany w gimnazjalnej dwójce program pn. „Odkrywczo, eksperymentalnie i aktywnie!” miasto pozyskało łącznie 1.085.000 zł ze środków Unii Europejskiej. Oba projekty znalazły się na bardzo wysokich miejscach list rankingowych.

reklama

Źródło: miastoturek.pl / oprac. M. Derucki

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
80 tyś zł wsparcia na zakup komputerów dla uczniów

80 tyś zł wsparcia na zakup komputerów dla uczniów

10 kw.
Akademickie Targi Edukacyjne 2020 w ZST

Akademickie Targi Edukacyjne 2020 w ZST

4 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama