piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Turek: Kuratorium wyraża się pozytywnie o nowej sieci szkół

Turek: Kuratorium wyraża się pozytywnie o nowej sieci szkół - foto: wikipedia.org / Jakub Łuczak
foto: wikipedia.org / Jakub Łuczak 

3 szkoły podstawowe, gimnazja jako budynki B dwóch z nich – tak będzie wyglądała nowa sieć szkół w Turku. Kuratorium Oświaty wydało pozytywną opinię na temat turkowskiego projektu zmian oświatowych co poskutkowało przyjęciem go przez radnych na sesji 30 marca.

Na ubiegłotygodniowej sesji do Rady Miejskiej powrócił temat utworzenia nowej sieci szkół wymuszony prowadzeniem reformy oświaty. Pomimo pozytywnej opinii kuratorium, radni Towarzystwa Samorządowego ponownie sprzeciwiali się wprowadzeniu rozwiązania przygotowanego przez urzędników oraz dyrektorów turkowskich szkół. Poza krytyką oraz starymi argumentami, radni TS nie przedstawili własnej analizy stanu oświaty w naszym mieście.

reklama

- Państwo robiliście, co mogliście, aby ten projekt został uchylony. Jednak mimo waszych usilnych starań, kuratorium oświaty zaakceptowało naszą propozycję sieci szkół. Zdecydowana większość rady zagłosowała na naszą propozycję, mimo to pobiegliście do kuratora, a nawet do minister Zalewskiej, z informacją, że sieć szkół jest źle przygotowana. - odpowiedział na zarzuty radnych TS burmistrz Romuald Antosik.

- Na poprzedniej sesji w imieniu radnych SLD mówiłem, że popieramy ten projekt, przy czym naszą wątpliwością było, czy Wielkopolski Kurator Oświaty wyda pozytywną opinię. Pozytywna opinia została wydana i to nas przekonuje – mówił radny Andrzej Kwiatkowski z SLD.

Uchwała ustanawiającą nową sieć szkół została przyjęta większością głosów. W związku z tym dojdzie do włączenia gimnazjów w strukturę szkół podstawowych. Budynki gimnazjów zamienią się w budynki "B" SP1 i SP5, w których będą uczyć się starsze dzieci.

Według burmistrza przemawiają za tym m.in. takie argumenty jak: dostosowana do wieku uczniów istniejąca baza lokalowa i dydaktyczna, jednozmianowość wszystkich szkół (czego nie osiągnięto by przy 5 szkołach podstawowych), optymalizacja kosztów związanych z wykorzystaniem i utrzymaniem obu budynków, obniżenie kosztów kadry kierowniczej (3 dyrektorów, zamiast 5).

reklama

M. Derucki

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Uniwersytet Kaliski – miejsce, gdzie tworzy...

Uniwersytet Kaliski – miejsce, gdzie tworzy się przyszłość. Twoja...

24 czerw.
Gdzie znaleźć najlepsze kursy angielskiego...

Gdzie znaleźć najlepsze kursy angielskiego dla firm?

16 maj.
Julka i Janek z “Piątki” laureatami...

Julka i Janek z “Piątki” laureatami konkursów przedmiotowych

27 kw.
Korepetycje z fizyki 2024. Ile kosztują...

Korepetycje z fizyki 2024. Ile kosztują korepetycje z fizyki?

26 kw.
Czym się różni szkoła prywatna od publicznej?

Czym się różni szkoła prywatna od publicznej?

29 lt.
Czy mieszkanie w internacie lub bursie jest dla...

Czy mieszkanie w internacie lub bursie jest dla Ciebie?

19 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama