Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

G2 pamięta o "Lesie katyńskim"

G2 pamięta o
 

Tradycją Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku stał się uroczysty apel upamiętniający wydarzenia nazwane w historii zbrodnią katyńską.

Wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji poddano egzekucji i zabito strzałami w tył głowy z broni krótkiej. Te tragiczne wydarzenia przypomnieli społeczności Gimnazjum nr 2 jego uczniowie, przy współpracy z młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz absolwent naszego gimnazjum Dariusz Maćczak.

reklama

Apel, który obfitował w poezję, pieśni, inscenizację, muzykę oraz prezentacje multimedialne wywarł wrażenie na uczniach, zaproszonych gościach i nauczycielach, którzy w ciszy i skupieniu obejrzeli całość przedstawienia. Taka forma przekazu informacji o wydarzeniach z przeszłości to dobra lekcja historii oraz okazja do chwili refleksji.

Apel był okazją do wręczenia nagrody naszemu uczniowi Wiktorowi Ziarkowskiemu za godną naśladowania postawę odwagi i empatii. Wiktor zapobiegł rozprzestrzenianiu się ognia i powstaniu poważnych strat materialnych w domu, w którym zapaliła się sadza. Jego szybka reakcja i powiadomienie straży pożarnej spowodowało, że groźne zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Władze miasta i powiatu oddały cześć...

Władze miasta i powiatu oddały cześć pomordowanym w...

13 kw.
W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej

W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej

15-04-2020
Turkowianie upamiętnili 80 rocznicę agresji...

Turkowianie upamiętnili 80 rocznicę agresji ZSRR na...

18-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama