niedziela 08 grudnia 2019

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

G2 pamięta o "Lesie katyńskim"

G2 pamięta o
 

Tradycją Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku stał się uroczysty apel upamiętniający wydarzenia nazwane w historii zbrodnią katyńską.

Wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji poddano egzekucji i zabito strzałami w tył głowy z broni krótkiej. Te tragiczne wydarzenia przypomnieli społeczności Gimnazjum nr 2 jego uczniowie, przy współpracy z młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz absolwent naszego gimnazjum Dariusz Maćczak.

reklama

Apel, który obfitował w poezję, pieśni, inscenizację, muzykę oraz prezentacje multimedialne wywarł wrażenie na uczniach, zaproszonych gościach i nauczycielach, którzy w ciszy i skupieniu obejrzeli całość przedstawienia. Taka forma przekazu informacji o wydarzeniach z przeszłości to dobra lekcja historii oraz okazja do chwili refleksji.

Apel był okazją do wręczenia nagrody naszemu uczniowi Wiktorowi Ziarkowskiemu za godną naśladowania postawę odwagi i empatii. Wiktor zapobiegł rozprzestrzenianiu się ognia i powstaniu poważnych strat materialnych w domu, w którym zapaliła się sadza. Jego szybka reakcja i powiadomienie straży pożarnej spowodowało, że groźne zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Turkowianie upamiętnili 80 rocznicę agresji...

Turkowianie upamiętnili 80 rocznicę agresji ZSRR na...

18 wrz.
Turkowianie uczcili pamięć Ofiar Zbrodni...

Turkowianie uczcili pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej

15 kw.
Uczcili pamięć ofiar zbrodni w Katyniu

Uczcili pamięć ofiar zbrodni w Katyniu

13-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama