niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowianie upamiętnili 80 rocznicę agresji ZSRR na Polskę

Turkowianie upamiętnili 80 rocznicę agresji ZSRR na Polskę - foto: MS
foto: MS 

17. września 2019 r. w samo południe, w 80. rocznicę napaści ZSRR na Polskę w I LO w Turku, przy kamieniach z nazwami miejscowości, w których radzieccy najeźdźcy dokonali zbrodni na narodzie polskim, mieszkańcy Powiatu Tureckiego oddali oddali hołd ofiarom Katynia, Starobielska, Ostaszkowa, Tweru, Smoleńska...

Uroczystości poprzedziła msza święta polowa wśród drzew, przy I Liceum Ogólnokształcącym. Po nabożeństwie odegrany został hymn narodowy, po czym głos zabrali: poseł Ryszard Bartosik oraz kombatant Czesław Kulig. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły na zaprezentowanie programu artystycznego, przygotowanego z tej okazji przez młodzież licealną.

reklama

Przed kamieniami upamiętniającymi miejsca zbrodni sowieckiej - mieszkańcy powiatu tureckiego, rodziny ofiar napaści ZSRR na Polskę, przedstawiciele samorządów, instytucji, służb mundurowych i szkół złożyli kwiaty.

Organizatorzy wydarzenia - Starosta Turecki, Burmistrz Miasta Turku oraz Wójt Gminy Turek składają podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości oraz uczestnikom za wspólne oddanie hołdu Polakom pomordowanym przez sowietów.

źródło: UM Turek, Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta...

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta Czachulec

22 wrz.
Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

1 wrz.
Uroczytości 82. rocznicy wybuchu II wojny...

Uroczytości 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej....

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama