piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowianie upamiętnili 80 rocznicę agresji ZSRR na Polskę

Turkowianie upamiętnili 80 rocznicę agresji ZSRR na Polskę - foto: MS
foto: MS 

17. września 2019 r. w samo południe, w 80. rocznicę napaści ZSRR na Polskę w I LO w Turku, przy kamieniach z nazwami miejscowości, w których radzieccy najeźdźcy dokonali zbrodni na narodzie polskim, mieszkańcy Powiatu Tureckiego oddali oddali hołd ofiarom Katynia, Starobielska, Ostaszkowa, Tweru, Smoleńska...

Uroczystości poprzedziła msza święta polowa wśród drzew, przy I Liceum Ogólnokształcącym. Po nabożeństwie odegrany został hymn narodowy, po czym głos zabrali: poseł Ryszard Bartosik oraz kombatant Czesław Kulig. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły na zaprezentowanie programu artystycznego, przygotowanego z tej okazji przez młodzież licealną.

reklama

Przed kamieniami upamiętniającymi miejsca zbrodni sowieckiej - mieszkańcy powiatu tureckiego, rodziny ofiar napaści ZSRR na Polskę, przedstawiciele samorządów, instytucji, służb mundurowych i szkół złożyli kwiaty.

Organizatorzy wydarzenia - Starosta Turecki, Burmistrz Miasta Turku oraz Wójt Gminy Turek składają podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości oraz uczestnikom za wspólne oddanie hołdu Polakom pomordowanym przez sowietów.

źródło: UM Turek, Starostwo Powiatowe w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Podobne artykuły

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat historii,...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

1 wrz.
W poszukiwaniu mogił żołnierzy. Organizacja...

W poszukiwaniu mogił żołnierzy. Organizacja "Pomost"...

16 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama