wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

ZST: Praktyki zawodowe w Duisburgu

ZST: Praktyki zawodowe w Duisburgu
 

W dniach 26 marca – 8 kwietnia br.  sześcioosobowa grupa uczniów klas III technikum logistycznego odbywała praktyki zawodowe w Niemczech  w ramach projektu „Erasmus+ Twoją szansą na sukces zawodowy”, realizowanego we współpracy ze szkołą partnerską Kaufmännisches Berufskolleg Walther Rathenau w Duisburgu.

Młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Turku doskonaliła swoje umiejętności w firmach: RKS Rheinkraft, DHL Freight, Walzer oraz Kodi, w których pod okiem opiekunów zapoznawała  się ze sposobem funkcjonowania przedsiębiorstw  i  wykonywała powierzone im zadania, takie jak zabezpieczanie towarów w magazynie, przyjmowanie list przewozowych, ich realizacja oraz znakowanie przesyłek. Niektórzy mogli praktykować w dziale obsługi klienta, co było świetnym sprawdzianem ich kompetencji językowych.

reklama

Oprócz zdobywania doświadczenia zawodowego  uczniowie  mieli również okazję  zwiedzenia  leżącego nad Renem półmilionowego Duisburga, który jest dużym ośrodkiem przemysłowym. W wolnym czasie odwiedzili centrum miasta, port, Landschaftspark Nord, stalową konstrukcję Tiger&Turtle, skąd mogli podziwiać panoramę miasta oraz CentrO – jedno z największych w Europie centrów handlowych i rekreacyjnych w pobliskim Oberhausen.

W ramach współpracy szkół odbyło się również spotkanie z władzami Kaufmännisches Berufskolleg Walther Rathenau w Duisburgu. Młodzież miała możliwość zwiedzenia szkoły, do której uczęszcza około 2500 uczniów z miasta i okolic. W maju tego roku uczniowie  szkoły partnerskiej w Duisburgu przyjadą na praktyki do ZST.

Pobyt w Nadrenii Północnej-Westfalii był dla naszej młodzieży doskonałą okazją do kształcenia kompetencji zawodowych, zdobywania doświadczeń kulturowych, podnoszenia umiejętności językowych oraz samodzielnego funkcjonowania w nowym środowisku. Podczas realizacji projektu opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka języka angielskiego Barbara Oleksy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.
Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000...

Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000 złotych...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama