sobota 18 stycznia 2020

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

ZST: Praktyki zawodowe w Duisburgu

ZST: Praktyki zawodowe w Duisburgu
 

W dniach 26 marca – 8 kwietnia br.  sześcioosobowa grupa uczniów klas III technikum logistycznego odbywała praktyki zawodowe w Niemczech  w ramach projektu „Erasmus+ Twoją szansą na sukces zawodowy”, realizowanego we współpracy ze szkołą partnerską Kaufmännisches Berufskolleg Walther Rathenau w Duisburgu.

Młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Turku doskonaliła swoje umiejętności w firmach: RKS Rheinkraft, DHL Freight, Walzer oraz Kodi, w których pod okiem opiekunów zapoznawała  się ze sposobem funkcjonowania przedsiębiorstw  i  wykonywała powierzone im zadania, takie jak zabezpieczanie towarów w magazynie, przyjmowanie list przewozowych, ich realizacja oraz znakowanie przesyłek. Niektórzy mogli praktykować w dziale obsługi klienta, co było świetnym sprawdzianem ich kompetencji językowych.

reklama

Oprócz zdobywania doświadczenia zawodowego  uczniowie  mieli również okazję  zwiedzenia  leżącego nad Renem półmilionowego Duisburga, który jest dużym ośrodkiem przemysłowym. W wolnym czasie odwiedzili centrum miasta, port, Landschaftspark Nord, stalową konstrukcję Tiger&Turtle, skąd mogli podziwiać panoramę miasta oraz CentrO – jedno z największych w Europie centrów handlowych i rekreacyjnych w pobliskim Oberhausen.

W ramach współpracy szkół odbyło się również spotkanie z władzami Kaufmännisches Berufskolleg Walther Rathenau w Duisburgu. Młodzież miała możliwość zwiedzenia szkoły, do której uczęszcza około 2500 uczniów z miasta i okolic. W maju tego roku uczniowie  szkoły partnerskiej w Duisburgu przyjadą na praktyki do ZST.

Pobyt w Nadrenii Północnej-Westfalii był dla naszej młodzieży doskonałą okazją do kształcenia kompetencji zawodowych, zdobywania doświadczeń kulturowych, podnoszenia umiejętności językowych oraz samodzielnego funkcjonowania w nowym środowisku. Podczas realizacji projektu opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka języka angielskiego Barbara Oleksy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Finał I Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Finał I Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

z wczoraj
Awans ZST oraz ZSR i spadek Liceum....

Awans ZST oraz ZSR i spadek Liceum. "Perspektywy"...

10 st.
Jasełka w Zespole Szkół Technicznych.

Jasełka w Zespole Szkół Technicznych.

20-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama