Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Zasadzili dęby. Radni, uczniowie, sportowcy chwycili za szpadle

Wideo: Zasadzili dęby. Radni, uczniowie, sportowcy chwycili za szpadle
 

Jak Polska długa i szeroka emocje budzi wycinka drzew. Turkowianie mogą być jednak spokojni – tutaj dba się o to, by usunięte drzewa zostały zastąpione przez nowe rośliny. W środę 26 kwietnia szpadle poszły w ruch i oto w parku im. Żerminy Składkowskiej zasadzono dęby szypułkowe.

Podczas środowej akcji zasadzono 62 młode dęby. Uczynili to mieszkańcy Turku i okolic w najróżniejszym wieku. W tłumie zgromadzonych można było spotkać leśników, samorządowców, dyrektorów szkół i nauczycieli, uczniów, przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń. Te osobo postanowiły spędzić nieco czasu na łonie natury i przyczynić się do upiększenia parku. Jak wyjaśnia Urząd Miejski w Turku, zasadzone dęby zastąpią topole i inne drzewa, które jesienią ubiegłego roku trzeba było wyciąć. Sadzonki podarowało Nadleśnictwo Turek.


MS, AW

reklama

 

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Podobne artykuły

#SadziMy! 1200 darmowych sadzonek czeka na...

#SadziMy! 1200 darmowych sadzonek czeka na nowych...

29 wrz.
Czyste powietrze czy brudne sumienia?

Czyste powietrze czy brudne sumienia?

7 wrz.
Listy do redakcji: Co z tym parkiem......

Listy do redakcji: Co z tym parkiem... burmistrz...

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama