poniedziałek 17 luty 2020

Donata, Gizeli, Łukasza

reklama

Opowie o życiu Bestii. Magda Omilianowicz gościem biblioteki

Opowie o życiu Bestii. Magda Omilianowicz gościem biblioteki - Fragment okładki książki
Fragment okładki książki "Bestia. Studium zła" wyd. Od Deski Do Deski. 

Magda Omilianowicz - reporterka, autorka artykułów o tematyce społecznej i podróżniczej będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Spotkanie autorskie z pisarką odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 9 maja o godz. 17.00.

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku od lat włącza się w ogólnopolską akcję wzmacniającą rolę bibliotek w środowisku lokalnym, prowadząc działania wspierające rozwój czytelnictwa. Rok rocznie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek prowadzone są spotkania autorskie, warsztaty i inspirujące zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Również i w tym roku nie zabraknie czytelniczych atrakcji.

reklama

Jedną z nich będzie spotkanie z poczytną autorką reportaży Magdą Omilianowicz. Jej teksty ukazały się m.in. w "Głosie Koszalińskim", "Gazecie Wyborczej", "Polityce", "Przeglądzie", prasie kobiecej, nowojorskim "Kurierze Plus" i holenderskim "Reve". Zrealizowała kilka telewizyjnych reportaży, jest autorką jedenastu książek non-fiction m.in. zbiorów reportaży: "Kalejdoskop", "Kalejdoskop 2", "Zakochani", wywiadów z podróżnikami :"Pod podszewką świata", przewodnika po Lanzarote "Witajcie w raju", zbioru podróżniczych opowieści "Się jedzie" i dwóch części wywiadów z niezwykłymi kobietami "Przekraczające granice".

Najgłośniejszym dziełem zaproszonej do biblioteki autorki jest "Bestia. Studium zła". To książka opisująca szczegółową i przerażającą historię Leszka Pękalskiego, niebezpiecznego mordercy, który w 2019 roku może wyjść na wolność. Magda Omilianowicz była pierwszą dziennikarką, która przeprowadziła wywiad ze słynnym "wampirem z Bytowa". Zapoznała się z 72 tomami akt, rozmawiała m.in. z jego bliskimi, z kobietą, która jako jedyna przeżyła atak "wampira", z rodzinami ofiar, z prokuratorem, z psychologami.

Na niezwykłe spotkanie z Magdą Omilianowicz zapraszamy we wtorek 9 maja o godz. 17.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.

reklama

Materiał prasowy MBP

Opowie o życiu Bestii. Magda Omilianowicz gościem biblioteki

Podobne artykuły

Kto ma płacić za darmową kulturę?

Kto ma płacić za darmową kulturę?

29 st.
Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek...

Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek "Piłsudski"

24 st.
Nowy sprzęt w tuliszkowskiej bibliotece.

Nowy sprzęt w tuliszkowskiej bibliotece.

15 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama