sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Gimnazjaliści i licealiści na warsztatach "Globalna -lokalna ? wspólna"

Gimnazjaliści i licealiści na warsztatach
 

Od trzech lat, w czerwcu nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcącego realizują wspólne projekty poświęcone problemom współczesnego świata. Przez dwa lata skupiano się na prawach człowieka, w tym roku na pierwszym planie znalazła się tematyka globalizacji.

2 czerwca gimnazjaliści z kl. II b i licealiści z kl. I a uczestniczyli w pierwszym z dwóch warsztatów programu „Globalna -lokalna - wspólna. Edukacja globalna w Wielkopolsce” , który realizuje Stowarzyszenie „Jeden Świat” z Poznania (polski oddział międzynarodowej organizacji Service Civil International). W trakcie zajęć prowadzonych przez Krystynę Lewińską i Martę Kluszczyńską młodzież, dzięki ćwiczeniu „Świat na 100%”, zapoznała się z problemem globalnych nierówności ekonomicznych. Zaskoczeniem dla uczestników gry był fakt, że ilość osób zatrudnionych w rolnictwie na danym kontynencie nie ma wpływu na poziom występującego tam głodu. Praca z atlasowymi mapami ich rówieśników z różnych państw naszego globu wskazała im pułapki stereotypowego i eurocentrycznego postrzegania świata. Kolejne, wrześniowe spotkanie wprowadzi uczniów w tematykę edukacji globalnej poprzez pracę nad tematem bliskim ich doświadczeniu – podróży (odpowiedzialna turystyka, handel ludźmi, uchodźstwo).

reklama

Program „Globalna -lokalna - wspólna” zakończy szkolenie dla nauczycieli i realizacja działań międzynarodowego Tygodnia Edukacji Globalnej, które będą miały miejsce w listopadzie.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w I Liceum...

2 wrz.
Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.
443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali...

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama