sobota 25 stycznia 2020

Miłosza, Pawła, Tatiany

reklama

Pomóżmy rodzinie Karola sprowadzić jego ciało do Polski

Pomóżmy rodzinie Karola sprowadzić jego ciało do Polski
 

Karol wyjechał w maju b.r. do pracy we Francji. Dwa dni temu, w tragicznych okolicznościach, stracił życie. Teraz jego rodzina pragnie pochować go w jego rodzinnym Turku. Problemem jest jednak koszt transportu ciała. Rodzina oraz przyjaciele Karola proszą o wsparcie. Sami zorganizowali zbiórkę poprzez portal zrzutka.pl. Potrzebnych jest w sumie 12 tys. zł.

Karol stracił życie 25 czerwca. Wyjechał on na koniec maja do pracy na południe Francji. Dwa dni temu, podczas pływania w jednej z rzek, został porwany przez silny nurt rzeki. Z pomocą pośpieszył mu jego ojciec, lecz nurt był zbyt silny i syn zginął na oczach swojego taty. Ciało zostało znalezione tego samego dnia. Rodzina chciałaby go pochować w miejscowości rodzinnej, w której się urodził i wychował, lecz koszty transportu z Francji do Turku są bardzo wysokie.

reklama

Pasją Karola był Tur Turek

Największą pasją Karola była piłka nożna. Od najmłodszych lat był wiernym kibicem miejskiego Tura Turek, a także wiernym kibicem Poznańskiego LECHA. Od 4 lat jeździł na mecze rozgrywane na stadionie przy Bułgarskiej, a od 3 lat podróżował za Lechem Poznań po całym kraju.

- Chcemy ściągnąć Karola ciało do Polski, by mógł być godnie pochowany w naszym mieście – apelują jego przyjaciele z klubu kibica MKS Tur 1921 Turek, prosząc o wsparcie zbiórki.

Zbiórkę zgłosił kuzyn Karola, Dominik. Obecnie zebranych jest 1600 zł. Dlatego każda złotówka jest dla rodziny i przyjaciół zmarłego tak ważna. 

reklama

Przejdź do strony zbiórki: Pomóż rodzinie Karola sprowadzić jego ciało do Polski

Zrzutka.pl to narzędzie do samodzielnego zorganizowania zbiórki pieniężnej na dowolnie wybrany cel, za darmo, bez prowizji. Jest to platforma crowdfundingowa (crowdfunding - finansowanie społecznościowe wybranego projektu) i fundraisingowa (fundraising - zbieranie pieniędzy poprzez wsparcie osób, firm, fundacji), ale też wirtualna skarbonka, do której zrzucają się wszyscy zainteresowani określonym celem.

Źródło: zrzutka.pl / oprac. MD

Podobne artykuły

OSP Tuliszków rozpoczyna zbiórkę pluszaków

OSP Tuliszków rozpoczyna zbiórkę pluszaków

29-11-2019
Wesprzyj turkowskie cmentarze. We czwartek...

Wesprzyj turkowskie cmentarze. We czwartek rusza...

29-10-2019
Kinga, 32-latka potrącona w lipcu na...

Kinga, 32-latka potrącona w lipcu na Wyszyńskiego...

28-10-2019
reklama
reklama
reklama