czwartek 26 luty 2026

Bogumiła, Eweliny, Mirosława

reklama

Metalowy maraton w MixTurze z Allan Hills, Headwind i The Sound Code

Metalowy maraton w MixTurze z Allan Hills, Headwind i The Sound Code
 
reklama

Wakacje to czas, gdy Polaków do zabawy szczególnie porywa muzyka disco polo. Nie wszyscy „trawią” ten gatunek muzyczny i właśnie dla tychże osób „odtrutką” stały się wydarzenia, organizowane w pubie MixTura. 15 lipca odbył się tam mini-maraton koncertów trzech kapel, które zatrzęsły murami przybytku.

W myśl pierwszych założeń w MixTurze pojawić się miała m.in. grupa Thar Ai. Niestety, okazało się, że nawet twardym metalowcom zderza się połamać. Jeden z członków zespołu złamał obojczyk, więc Thar Ai odwołało swój występ, deklarując zarazem pojawienie się w Turku jesienią. W godny sposób muzyków Thar Ai zastąpił zespół Allan Hills. Trio z Poznania specjalizuje się w post-metalu. Stawia na warstwę muzyczną, opierając swój przekaz na dźwiękach gitar i perkusji, przy jednoczesnej rezygnacji z wokalu.

reklama

Podczas kolejnego koncertu nie zabrakło już „darcia mordy”. Oto bowiem na scenie Pubu MixTura pojawili się muzycy Headwind, którzy balansują na granicy, pomiędzy rockiem, metalem i muzyką alternatywą. Band z Poznania pokaże niebawem światu swój debiutancki album "Superbia", a póki co mieszkańcy Turku o okolic mogli się przekonać, ile mocy jest w utworach tejże kapeli, takich jak „Hesitant” czy „Daily Planet”.

Po występach dwóch poznańskich zespołów przyszedł czas na gości z Ostrowa Wielkopolskiego. Wydarzenie zwieńczył występ The Sound Code, podczas którego publiczności zaaplikowano solidną dawkę rocka alternatywnego.

Kolejne interesujące imprezy w Pubie MixTura już niebawem. 1 września w Turku zagrają m.in. Hit N' Run oraz Zamordism. Wcześniej, w czwartek 20 lipca w lokalu pojawią się członkowie zespołu Karen's Diet z Konina. Więcej informacji na fanpage'u „PUB mixTura” na Facebooku.

AW

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Podobne artykuły
Big Band Turek z gwiazdą. Niedzielny koncert...

Big Band Turek z gwiazdą. Niedzielny koncert na zakończenie walentynek

11 lt.
Alternatywa na Dzień Zakochanych. Recital...

Alternatywa na Dzień Zakochanych. Recital Zbigniewa Zamachowskiego w...

11 lt.
Muniek Staszczyk i Przyjaciele w Tuliszkowie....

Muniek Staszczyk i Przyjaciele w Tuliszkowie. Wieczór z legendą...

4 lt.
Małgorzata Szarek wraz z wiernymi w...

Małgorzata Szarek wraz z wiernymi w Obrzębinie zaśpiewała...

2 lt.
Magia dźwięków w ciemności już w piątek....

Magia dźwięków w ciemności już w piątek. Handpan Pawła...

29 st.
Kolędy i pastorałki w Kościele Matki Bożej...

Kolędy i pastorałki w Kościele Matki Bożej Fatimskiej w Obrzębinie....

28 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama