poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Co słychać na deskach "Przystani"?

Co słychać na deskach
foto: M. Derucki 

Dziennikarze Przystani zajrzeli w piątkowe popołudnie do budynku Stowarzyszenia Przystań przy ul. Browarnej 13, by zobaczyć jak przebiega praca na warsztatach teatralnych. Meldujemy, że artyści działają w pocie czoła, bo przecież czas nagli, a wielki finał ALSA już 13 sierpnia! Bez wątpienia ćwiczenia są dla nich łatwiejsze, gdy zajęcia prowadzi tak ciekawa postać jak Michał „Felek” Felczak.

Dlaczego ciekawa? Turkowianin pokazuje, że rozwój sportowy i artystyczny, żeby nie powiedzieć „duchowy”, mogą iść ze sobą w parze. Michał Felczak z jednej strony uprawia MMA, judo i muay thai, z drugiej zaś jest studentem aktorstwa na Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Ponadto Felek był frontmanem zespołu rockowego Ainok3law, a ostatnio wsparł MKS Tur 1921 Turek nowym hymnem. Podczas naszego spotkania odpowiedział na nasze pytania w związku z prowadzonymi przez niego warsztatami teatralnymi.

reklama

- Mój wkład w tworzenie się festiwalu jest niewielki – zaczyna skromnie Felczak. - Zaproponowałem Tacie Jackowi (Jackowi Sulkowskiemu - przyp. dzien. ), czy mógłbym spróbować sił w roli instruktora warsztatów teatralnych, czy mógłbym przekazać ludziom to, czego ja nauczyłem się w szkole - mówi Michał.

Warto dodać, że dla Felka to pierwsze warsztaty, które sam prowadzi: - Dotychczas byłem po tej drugiej stronie - wspomina, mając na myśli swój własny udział w różnego rodzaju zajęciach w turkowskiej „Przystani”. Dziś powraca na Browarną, by wspomóc stowarzyszenie, ale już jako inny człowiek. Niesie ze sobą ważne przesłanie dla każdego z nas: jeśli ktoś ma cel, to, dzięki chęciom, może go osiągnąć!

Nie sposób podczas takiego spotkania uniknąć pytania o wizję finałowego koncertu: - Skupiam się na improwizacji. Uczę rzeczy, które przydadzą się aktorom w pracy z Tatą Jackiem.

reklama

„Przystań” nie raz pokazała, że tworzone przedstawienia teatralne, dzięki wsparciu sponsorów i solidnej pracy instruktorów oraz uczestników, stoją zawsze na wysokim poziomie. Teraz zapewne będzie podobnie!

Akademia Letnich Spotkań Artystycznych współfinansowana jest ze środków Gminy Miejskiej Turek i Powiatu Tureckiego.

Tomasz Wincenciak, Dziennikarz Przystani

Co słychać na deskach

Podobne artykuły

Sztuka o sztuce. Wyjątkowy spektakl na 15-lecie...

Sztuka o sztuce. Wyjątkowy spektakl na 15-lecie...

30 czerw.
I miejsce dla teatru

I miejsce dla teatru "Szpilka" z SP1

23 maj.
Ognisty spektakl zakończył 26. Turkostradę

Ognisty spektakl zakończył 26. Turkostradę

3 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama