niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

17°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Radny Zańko przeciw bożonarodzeniowym ozdobom w rynku

Radny Zańko przeciw bożonarodzeniowym ozdobom w rynku - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Radny Albin Zańko (Towarzystwo Samorządowe) wnioskował o zdjęcie pieniędzy przeznaczonych na bożonarodzeniowe ozdoby, które mają wprowadzić klimat świąt w Turku. Zańko chce przekazać te pieniądze na dofinansowanie zakupu wozu strażackiego. Burmistrz Romuald Antosik przypominał, że przekazano już 350 tys. zł na zakup wozu dla OSP Turek, a jak będzie potrzeba, to dodatkowe środki też się znajdą.

Radny Albin Zańko (TS) poinformował na wczorajszej sesji Rady Miasta Turku (12 października), że Ochotnicza Straż Pożarna w Turku potrzebuje dodatkowych środków na zakup nowego wozu bojowego. - Na komisjach budżetowej i oświaty składałem wnioski o przesunięcia w budżecie, ale moje wnioski nie otrzymały poparcia – mówił na sesji Zańko. O co właściwie wnioskował radny Towarzystwa Samorządowego?

reklama

Odpowiedzi udzieliła radna Mariola Kadrzyńska-Siwek (ZT): - Wiemy, że ten samochód jest potrzebny. Przekazaliśmy już 350 tys. zł. Dlaczego wniosek radnego Zańko został odrzucony? Pan Albin zaproponował przesunięcie w budżecie środków na iluminacje świetlne, które upiększają miasto w okresie świąt Bożego Narodzenia, więc chciał pozbawić mieszkańców tej przyjemności ozdobienia tej części miasta, gdzie się wszyscy spotykamy, śpiewamy kolędy. Gdzie ta iluminacja sprawia przyjemność najmłodszym.

- Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo – odpowiedział radny Albin Zańko.

Odpowiedzi radnemu udzielił burmistrz Romuald Antosik, który przypomniał, że przez 8 lat, kiedy był radnym miejskim samorząd miejski nigdy tak poważnie nie podszedł do sprawy Ochotniczej Straży Pożarnej, jak w tej kadencji. - Kiedy mieliście większość w radzie to nie przypominam sobie, abyście pomyśleli o zakupie czy dofinansowaniu pojazdu dla OSP - odpowiedział burmistrz Antosik, informując, że w razie potrzeby dodatkowe 35 tys. zł zostanie przekazane strażakom z OSP Turek.

reklama

Tak w ubiegłym roku wyglądało wspólne kolędowanie i zapalanie miejskiej choinki w rynku.

md

Radny Zańko przeciw bożonarodzeniowym ozdobom w rynku

Podobne artykuły

Sukces akcji

Sukces akcji "Świąteczna Paczka dla Seniora"....

7 st.
Magia Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu...

Magia Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu...

28-12-2020
Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w...

Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w Gminnym...

28-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama