Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i powiatu. Powieje do 110 km/h

poniedziałek 24 luty 2020

Boguty, Bogusza, Macieja

reklama

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szkole Podstawowej nr 5

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szkole Podstawowej nr 5
 

W grudniu w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na korytarzu głównym budynku B przygotowano wystawę prac wykonanych przez uczniów biorących udział w projekcie.

W ramach podjętych działań uczniowie wykonali projekty edukacyjne, efektem których były plakaty, projekty okładek, prezentacje multimedialne, ilustracje, recenzje książek oraz miniksiążki. Wszystkie prace inspirowane były przeczytanymi przez uczniów książkami zakupionymi w ramach tego Programu.

reklama

Od kilku lat w szkole podejmujemy różne inicjatywy popularyzujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Udział w programie był kolejną okazją do uświadomienia uczniom, że czytanie jest dobrym sposobem na nudę i rozwija intelektualnie zarówno młodego człowieka, jak i dorosłego czytelnika.

Poprzez wspólne działania zasygnalizowaliśmy, że czytanie może być pasją a nie przymusem, a wysokie kompetencje czytelnicze wpływają na sukces w szkole jak i w życiu.

Książki zakupione w ramach Programu cieszyły i nadal się cieszą dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i pracowników szkoły.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szkole Podstawowej nr 5

Podobne artykuły

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków...

Najważniejszy prezent SP5 dla przedszkolaków "Misia...

06-12-2019
Obchody Tygodnia Edukacji Globanej w SP nr 5 w...

Obchody Tygodnia Edukacji Globanej w SP nr 5 w Turku.

21-11-2019
Konkurs Piosenki Polskiej w wykonaniu uczniów...

Konkurs Piosenki Polskiej w wykonaniu uczniów SP nr...

19-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama