środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Posłuchaj fragmentu książki turkowskiego pisarza. "Cały ten jazz" przyprawi cię o dreszcze

Posłuchaj fragmentu książki turkowskiego pisarza.
foto: M. Derucki 

Kilka tygodni temu, w turkowskim pubie mixTura odbyło się oryginalne spotkanie autorskie z Jarosławem Klonowskim, podczas którego odczytano oraz odegrano fragmenty jego najnowszego kryminału. Dziś mamy przyjemność zamieszczenia fragmentu książki „Cały ten jazz”, który został przekuty na słuchowisko.

Prezentowany poniżej fragment słuchowiska został w całości zrealizowany w Turku. Aktorzy skupieni wokół stowarzyszenia Przystań w Turku wykonali nagrania we własnym studiu nagraniowym. Muzykę przygotował Tomasz Rospendowski. Postaciom głosów użyczyli: Julia Kluska, Weronika Dębińska, Patryk Janczak, Janusz Kotoński.

reklama

Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w naszym mieście. Patrząc przez pryzmat tego, że brali w niej udział nasi rodzimi adepci sztuki aktorskiej, można z dumą stwierdzić, że w Turku mogą być realizowane takie słuchowiskowe superprodukcje, jak chociażby „2001: Odyseja kosmiczna”.

„Cały Ten Jazz” to najnowsza powieść Jarosława Klonowskiego osadzona w Nowym Orleanie, lat 20-tych. Miasto stało się scenerią dla mrocznych zabójstw, dokonywanych na nowoorleańskich policjantach. Młodziutka, pracująca dla miejscowego Timesa dziennikarka, Sophie Monroe, wpada na trop, łączący te zabójstwa z osobą Buddy'ego Boldena, pierwszego nowoorleańskiego króla jazzu.

md

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5

Podobne artykuły

Nie stać cię na Metallikę? Wybierz się na The...

Nie stać cię na Metallikę? Wybierz się na The...

1 grudz.
Wideo: Festiwal pełen grozy!

Wideo: Festiwal pełen grozy! "Dreszczówka"...

12 paźd.
Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

Dwa dni pełne grozy. Festiwal Fanów Grozy i...

27 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama