niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Pieniądze na nowe inwestycje zabezpieczone

Turek: Pieniądze na nowe inwestycje zabezpieczone - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wszystkie czternaście uchwał, nad którymi obradowali radni podczas wczorajszej (22 marca 2018 r.), trzydziestej ósmej sesji Rady Miejskiej, zostały przyjęte. W sesji uczestniczyło 20 radnych.

Jedna z ważniejszych uchwał dotyczyła zabezpieczenia środków finansowych w wysokości 900.000 zł na budowę układu komunikacyjnego w rejonie ulic 650-lecia i Dąbrowskiego, w związku z wyższym niż szacowano wcześniej kosztem realizacji tej inwestycji. Zabezpieczono również kwotę 700.000 zł na budowę drogi wewnętrznej w rejonie bloków nr 14, 16, 18, 20, 22 przy ul. Kączkowskiego, w związku z przesunięciem tego zadania z 2019 roku.

reklama

Ponadto została podjęta uchwała w sprawie nadania nazwy ul. Inwestycyjnej w Turku, niezbędnej do ustalenia adresów powstających w tym rejonie firm. Uchwalono podział Miasta na okręgi wyborcze, określenia ich granic i numerów oraz ustalenia liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych.

Decyzją Rady Miejskiej ustanowiono pomnik przyrody – Dąb Wojciech - w rejonie bloku przy ul. Górniczej 24. Przyjęto również program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Turek w 2018 roku.

Źródło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Radni Władysławowa za inicjatywą uczczenia...

Radni Władysławowa za inicjatywą uczczenia Powstania...

24 wrz.
W gminie Dobra podniosą opłaty za śmieci....

W gminie Dobra podniosą opłaty za śmieci. Powodem...

23 wrz.
Podziękowania i gratulacje dla strażaków...

Podziękowania i gratulacje dla strażaków podczas...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama