poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Turek: Co z myjnią przy parku Tura? Mieszkańcy zapowiadają protest

Turek: Co z myjnią przy parku Tura? Mieszkańcy zapowiadają protest - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Turku radni otrzymali informację, że Starosta Turecki wydał decyzję na budowę myjni samochodowej oraz stacji diagnostycznej pomiędzy marketem a Parkiem Tura na os. Wyzwolenia. O inwestycję dopytywał Dariusz Jasak (PiS). Z kolei starosta Mariusz Seńko (PSL) odpowiada, że to radni miejscy z przewodniczącym Jasakiem na czele, przyjęli aktualny plan zagospodarowania.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku (22 marca br.) przewodniczący rady Dariusz Jasak dopytywał się burmistrza o to, na jakim etapie znajduje się budowa myjni samochodowej i stacji diagnostycznej pomiędzy marketem a Parkiem Tura na os. Wyzwolenia. - Inwestor nielegalnie rozpoczął budowę, która, zdaje się, została zatrzymana. Nie było widać prac rozbiórkowych – informował Jasak (PiS), dopytując się jakie w tej sprawie dotarły do burmistrza Antosika dokumenty.

reklama

Burmistrz Romuald Antosik poinformował, że Starosta Turecki wydał w tej sprawie opinię pozytywną, wyrażając tym samym zgodę na budowę tego obiektu. - Pisaliśmy w państwa imieniu do Starostwa Powiatowego, żeby uwzględniając bliskość Parku Tura, rozważono, czy ta inwestycja powinna w tym miejscu powstać – dodał burmistrz Turku.

Dzień później (23 marca br.) miała miejsce sesja Rady Powiatu Tureckiego, podczas której starosta Seńko wyjaśniał, że zgodnie z procedurą strony mają możliwość odwołania się od jego decyzji, a on sam nie może wydać innego postanowienia: - W pierwszej kolejności sprawdzamy zgodność z planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego. Plan ten został przyjęty przez Radę Miejską Turku obecnej kadencji pod przewodnictwem pana Dariusza Jasaka – mówił Mariusz Seńko.

Mieszkańcy os. Wyzwolenia w Turku zapowiadają w tej sprawię akcję protestacyjną. - To nie jest miejsce na tego typu inwestycję – mówi Tomasz Michalak. - Dlaczego przewodniczący Dariusz Jasak oraz wicestarosta Dariusz Kałużny, obaj z turkowskiego PiS, nie mogli w tej sprawie się porozumieć i odpowiednio zareagować? - zastanawia się Michalak.

reklama

Burmistrz Romuald Antosik zapowiada, że od decyzji starosty odwoła się do wojewody.

M. Derucki

Podobne artykuły

Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

27 lip.
Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

23 lip.
Farma Wiatrowa w Przykonie oficjalnie oddana do...

Farma Wiatrowa w Przykonie oficjalnie oddana do użytku

8 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama