piątek 23 lipca 2021

Sławy, Sławosza, Żelisławy

23°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Radnemu nie pasuje termin sesji, bo ma urlop. Radni nie mają czasu na sprawowanie mandatu?

Radnemu nie pasuje termin sesji, bo ma urlop. Radni nie mają czasu na sprawowanie mandatu?
 

Na wczorajszej (19 kwietnia), nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Turek, powrócił temat obecności radnych na sesjach. Przyczyną dyskusji była informacja Przewodniczącego Dariusza Jasaka, że kolejna sesja odbędzie się wcześniej, niż przewidywał to harmonogram. Nie spodobało się to radnemu Maciejowi Marczewskiemu, który w tym terminie ma zaplanowany urlop.

Informacja o wcześniejszym terminie sesji rady miasta wzburzyła radnego M. Marczewskiego: - Burzy się w ten sposób harmonogram życia osobistego, życia, które zostało wcześniej zaplanowane – grzmiał radny Marczewski, dodając, że po to sesje są zaplanowane, aby można było „pewne rzeczy doszlifować”.

reklama

- Jeżeli się coś wydarza, a się wydarza, to musimy być elastyczni – odpowiedział przewodniczący Jasak, próbując w ten sposób wytłumaczyć radnemu Marczewskiemu, że nie da się dokładnie zaplanować kalendarza wydarzeń samorządowych, gdyż na wiele spraw trzeba reagować na bieżąco.

Patrz także: Radni chcą zarabiać i pobierać dietę jednocześnie

Z kolei radny Groblica zapytywał, dlaczego sesja nie odbyła się w trybie zwyczajnym, tylko w nadzwyczajnym. Przewodniczący Jasak odpowiedział, że informował radnych, iż zaplanowana sesja nie odbędzie się w podanym wcześniej terminie, gdyż do biura nie dotarły projekty uchwał. Roman Groblica chciał wprowadzić do porządku sesji punkt dotyczący zapytań i interpelacji, jednak zarówno rada, jak i burmistrz (inicjator sesji), nie wyrazili na to zgody. 

Do dyskusji radnych włączył się burmistrz Romuald Antosik: - Zapytania i interpelacje można składać także w okresie międzysesyjnym. Cały czas, a nie tylko podczas sesji – poinformował radnego włodarz Turku dodając, że na sesji nadzwyczajnej nie ma pracowników merytorycznych, którzy mogliby szczegółowo odpowiedzieć na zapytania radnych.

reklama

Patrz także: Obecności radnych Rady Miejskiej Turku 2017 roku

Podczas nadzwyczajnej sesji uchwalono nowe obwody głosowania oraz dokonano zmian w budżecie miasta, które związane są z pozyskaniem przez Gminę Miejską Turek dofinansowania na wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych w kwocie ponad 5,3 mln zł.

M. Derucki

Podobne artykuły

Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.
Propaganda sukcesu Ziemi Turkowskiej, czyli...

Propaganda sukcesu Ziemi Turkowskiej, czyli brak...

29-12-2020
Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy...

Kolejne zmiany w ZSR w Kaczkach Średnich. Czy Jasak...

03-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama