sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Ałbena Grabowska gościem Tygodnia Bibliotek

Ałbena Grabowska gościem Tygodnia Bibliotek - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Wszystkich miłośników literatury zapraszamy na inspirujące spotkanie z popularną polską pisarką – Ałbeną Grabowską, które odbędzie się 11 maja (piątek) o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5). Wydarzenie odbywa się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Ałbena Grabowska – Polka o bułgarskich korzeniach (imię Ałbena oznacza w języku bułgarskim kwitnącą jabłoń ) neurolog z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem. Kiedyś oddana wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), od dziewięciu lat autorka powieści dla dorosłych oraz dla dzieci.

reklama

Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Napisała książkę non-fiction (Tam, gdzie urodził się Orfeusz), sagę (Stulecie Winnych – za I tom nagrodzona nagrodą czytelniczek „Pióro” na IV Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach), kryminał (Ostatnia chowa klucz), książki przygodowe dla dzieci (cykl „Julek i Maja”), bajkę terapeutyczną (O małpce, która spadła z drzewa), powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnień, Lady M., Lot nisko nad ziemią) oraz cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą oraz thriller szpiegowski (Alicja w krainie czasów).

Między innymi podczas spotkania autorka opowie o swojej ostatniej książce „Kości proroka”, która ukazała się 15 kwietnia. Serdecznie zapraszamy 11 maja (piątek) o godz. 17.00 do Sali Konferencyjnej MBP w Turku. Wstęp wolny.

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

17 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.
W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

11 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama