środa 12 grudnia 2018

Ady, Aleksandra, Dagmary

reklama

Zakończenie semestru w klimacie podróży

Zakończenie semestru w klimacie podróży
 

We wtorkowe popołudnie, 19 czerwca, sala konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku zapełniła się po brzegi – odbyło się kończące kolejny semestr spotkanie dla uczestników Programu 50+. Seniorzy spotkali się z geografem i podróżnikiem, współautorem książki „Podróże do granic” – Robertem Czerniakiem.

Na zakończenie semestru Biblioteka przygotowała dla Seniorów wspaniałą, pełną wrażeń, niezapomnianą podróż, w którą zabrał wszystkich przybyłych Robert Czerniak. Podróżnik w 2008 roku przez sześć miesięcy samotnie przemierzał Amerykę Południową, a także zgłębiał tajemnice Wyspy Wielkanocnej. Na kolejną wyprawę, w latach 2008-2009, tym razem przez Amazonię, przesmyk Darien, Amerykę Środkową i do Meksyku pojechał z synem Joachimem. Wraz z nim odbył też podróż rowerem przez Australię. Podczas spotkania promował książkę „Podróże do granic”, którą napisał wspólnie z synem. To historia nie tylko o dalekich podróżach, ale i o prawdziwym życiu, przyjaźni, jak również o zmaganiach ze śmiertelną chorobą. Opisane w niej wydarzenia dopełniał prezentacją zawierającą ponad dwieście, często zapierających dech, fotografii.

reklama

W tym semestrze program przygotowany dla Seniorów był niezwykle bogaty. Zaproponowaliśmy im cykl pod hasłem „Życiorysy lokalne. Piszemy biografie bohaterów lokalnych z Turku i powiatu tureckiego”, który stworzył możliwość trzech międzypokoleniowych spotkań z młodzieżą z I LO i dał okazję do poznawania historii Turku poprzez sylwetki znanych osób z miasta i okolic. Poza spotkaniem z podróżnikiem odbyły się jeszcze trzy spotkania autorskie: z pisarką i dziennikarką – Teresą Moniką Rudzką, z Alicją Bogdan – autorką książki „Piękna każdego dnia. 365 wskazówek stylistki” oraz spotkanie „Rozwój osobisty jest możliwy w każdym wieku. Jak być lepszym – praktyczne inspiracje” z Jackiem Łapińskim, autorem książki „Jak być lepszym”.

Uczestnicy programu 50+ mieli również okazję spotkać się z lokalną poetką – Jadwigą Mariolą Jankowską oraz zwiedzić Kościół Ewangelicko-Augsburski. Przygotowana została dla nich także, przez przedstawiciela Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, pogadanka o symbolice i zwyczajach Świąt Wielkanocnych; natomiast o kierunkach wakacyjnych podróży opowiedzieli im właściciele Biura Podróży MY TRAVEL – Państwo Beata i Maciej Krysztoforscy. Poza wtorkowymi spotkaniami Seniorzy uczestniczyli również w Dyskusyjnym Klubie Książki, Bibliotecznym Klubie Filmowym i Warsztatach rękodzieła, uczęszczali także na kurs komputerowy, kurs języka angielskiego dla początkujących i średnio zaawansowanych oraz uczestniczyli w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” realizowanej w ramach współpracy Biblioteki z turkowskimi przedszkolami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą Seniorów! Spotkamy się w październiku – po wakacyjnej przerwie.

reklama

Materiał prasowy MBP w Turku

Zakończenie semestru w klimacie podróży

Podobne artykuły

Turkowska biblioteka 3. w Wielkopolsce

Turkowska biblioteka 3. w Wielkopolsce

z wczoraj
Jarosław Klonowski w turkowskiej Bibliotece

Jarosław Klonowski w turkowskiej Bibliotece

7 grudz.
Wideo: Literatura jazzem barwiona

Wideo: Literatura jazzem barwiona

21 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama