poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na harcerskim biwaku w Kaczce

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na harcerskim biwaku w Kaczce
 

Harcerze z 8 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku podsumowali całoroczną pracę harcerską na biwaku w miejscowości Kaczka k/Spicymierza. Miejsce biwaku to położona w Dolinie Środkowej Warty – Obszar Natura 2000 urokliwa posiadłość państwa Emilii i Franciszka Pyziaków.

Tradycyjnie jak co roku, trzy zastępy harcerzy: „Leśne Skrzaty”, „Wilki” i „Piraci” obcowali z przyrodą, spali w namiotach, chodzili po wodę do studni i sami przygotowywali posiłki. Każdy z nich opracował swój okrzyk oraz dbał o czystość i porządek w namiocie. Pogoda sprzyjała harcerskiej przygodzie, a dzień rozpoczynał się apelem i gimnastyką. Wielką atrakcją biwaku była bitwa na balony wypełnione wodą. W programie były również zwiady terenowe, zajęcia warsztatowe, turnieje piłki nożnej i siatkowej oraz gry i zabawy harcerskie. Nie mogło się obyć bez czasu spędzonego w kompleksie termalnym w Uniejowie. Wieczorami siadaliśmy przy ognisku i śpiewaliśmy harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary. Mieliśmy zaszczyt gościć panią Annę Wronowską, Prezesa Związku Sybiraków w Turku, która opowiedziała o pobycie na Syberii i pragnieniu o wolnej Polsce. Była to dla nas niezwykła lekcja historii o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

reklama

Biwak był nie tylko wspaniałą okazją do podsumowania pracy drużyny, ale też sprawdzianem radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz wyrabiania samodzielności i zaradności życiowej. Ta niezapomniana przygoda była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku, Komendę Hufca Turek oraz dzięki uprzejmości Państwa Pyziaków. Organizatorzy biwaku: dh pwd. Izabella Frątczak, Mariusz Dróżdż, Anna Knop, serdecznie dziękują za okazaną pomoc.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

"Zielony Płomień" zapłonął przy harcerskich...

16 sierp.
Harcerskie

Harcerskie "Spiewogranie" już w niedzielę. Harcerze...

12 sierp.
Harcerze na ulicach Turku. Szukali Naczelnika...

Harcerze na ulicach Turku. Szukali Naczelnika...

16 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama