poniedziałek 25 stycznia 2021

Miłosza, Pawła, Tatiany

reklama

Turek: Pieniądze na Centrum Sportów Plażowych nie w tym roku. Starostwo zablokowało inwestycję

Turek: Pieniądze na Centrum Sportów Plażowych nie w tym roku. Starostwo zablokowało inwestycję - foto: Urząd Miejski w Turku / Vowie Studio
foto: Urząd Miejski w Turku / Vowie StudioLodowisko, strefa relaksu, boiska 

Skatepark, nowe boiska do piłki siatkowej i beach soccera, siłownia plenerowa, trybuny, lodowisko i korty tenisowe. To wszystko miało powstać w Turku w ramach budowy Centrum Sportów Plażowych na terenie OSiR przy ul. Armii Krajowej. Problem pojawił się, kiedy Starostwo Powiatowe w Turku nie wydało miastu pozwolenia na budowę obiektu. Choć wojewoda decyzję starostwa uchylił, było już za późno, aby w tym roku starać się o środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podczas ostatniej sesji Radny Miejskiej Turku radny Karol Serafiński dopytywał o Centrum Sportów Plażowych - inwestycję miejską, która ma powstać na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej w Turku. Odpowiedzi udzieliła Joanna Misiak-Kędziora, Zastępca Burmistrza ds. Gospodarczych, która poinformowała radę, że wniosek o wydanie pozwolenia został złożony do Starostwa Powiatowego w Turku. - Otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego decyzję odmowną, od której odwołaliśmy się do wojewody – informowała Misiak-Kędziora. Wojewoda wydał decyzję o ponownym rozpatrzeniu wniosku, przyznając tym samym rację Urzędowi Miejskiemu.

reklama

Według informacji burmistrz Misiak-Kędziory, starostwo uznało, że piasek, który miałby się znajdować na plaży, nie odpowiada definicji powierzchni biologicznie czynnej. - To trochę tak jak z tą myjnią i interpretacją, czy jakaś działalność jest nieuciążliwa. My się z tym nie zgodziliśmy - dodaje Misiak-Kędziora.

Burmistrz Romuald Antosik poinformował, że przez brak pozwolenia na budowę, miasto nie mogło w roku bieżącym starać się o 820 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. - Mamy w planach boiska do piłki siatkowej i do beach soccera, lodowisko, skate park, korty tenisowe i inne udogodnienia. Musi to teraz poczekać – informował burmistrz Antosik. Cała inwestycja ma wynieść ok 2,5 mln zł.

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych...

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych budowy...

21 st.
W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony...

W Tuliszkowie nowe drogi za ponad 4 miliony złotych

18 st.
Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy

29-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama