poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Turek: Dwa nowe place zabaw gotowe

Turek: Dwa nowe place zabaw gotowe
 

Zakończyła się budowa dwóch placów zabaw, realizowanych w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Turek. Obie inwestycje kosztowały łącznie ok. 175 tys. zł.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy zagłosowali m.in. na budowę Zamkowego Placu Zabaw na skwerze Podgrodzie, oraz na rozbudowę placu zabaw na Os. Młodych.

reklama

Skwer Podgrodzie przy ul. Gorzelnianej dotychczas był niewykorzystany. Po wybudowaniu Zamkowego Placu Zabaw, codziennie dziesiątki rodziców spędza tu czas ze swoimi dziećmi. Plac ten jest przeznaczony dla dzieci młodszych i starszych. Ten podział jest widoczny choćby po wysokości wież zamkowych czy rodzaju wejść na konstrukcje (ta dla starszych jest niedostępna dla maluchów).

Główne urządzenia na tym placu to wieże zamkowe: wyższa dla starszych i niższa dla młodszych dzieci. Ponadto znajdą się tutaj zabawki sensoryczne i edukacyjne, takie jak zestaw kwiatki do odkrywania echa, tablica z cymbałkami do odkrywania dźwięków, tablica z alfabetem Braille’a, liczydło i zegar. Są też różne huśtawki i gniazdo. Skwer został ogrodzony, a nad bramą góruje napis „Zamkowy Plac Zabaw”. Plac jest duży, ma powierzchnię 2,5 tys. m2, kosztował ok. 128 tys. zł.

Drugi z placów zabaw, którego wykonania chcieli mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim, znajduje się na Os. Młodych. Inwestycja polegała na modernizacji starego placu, uzupełnieniu go o nowe urządzenia dla dzieci oraz w urządzenia siłowni zewnętrznej. Dla najmłodszych zamontowane zostały: zestaw zabawowy Wieża Active, karuzela tarczowa z siedzeniami, drabinka pozioma, piaskownica z bali wraz ze stolikiem oraz huśtawka gniazdo. Z kolei dorośli będą mogli korzystać z urządzeń fitness takich jak orbitrek czy podwójne krzesło do wyciskania. Miejsce uzupełniło kilka ławek. Ta inwestycja kosztowała 46.487,85 zł.

reklama

Dziękujemy turkowianom za współpracę przy budowie obu obiektów. Martwią nas jednak informacje o działaniach młodych ludzi, szczególnie na Zamkowym Placu Zabaw, prowadzące do jego dewastacji. Dochodziło tam już do interwencji policji, w związku z niszczeniem urządzeń przez grupę nastolatków. Na takie sytuacje trzeba reagować i o to serdecznie Państwa prosimy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W...

Gmina Władysławów dba o kondycję mieszkańców. W...

5 wrz.
#ZostańWDomu: Place zabaw zamknięte z uwagi na...

#ZostańWDomu: Place zabaw zamknięte z uwagi na dużą...

23 mrz.
Zakupiono sprzęt do diagnostyki i leczenia...

Zakupiono sprzęt do diagnostyki i leczenia dzieci w...

29-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama