piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: Doktor Trojan walczy o fotel burmistrza. Chce być alternatywą wobec Antosika

Wybory 2018: Doktor Trojan walczy o fotel burmistrza. Chce być alternatywą wobec Antosika - foto: W. Trojan, I. Kolenda i I. Niewiarowski
foto: W. Trojan, I. Kolenda i I. Niewiarowski 

Kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre. Jako pierwsi karty odsłonili członkowie Towarzystwa Samorządowego. Podczas konferencji prasowej, zwołanej w poniedziałek 20 sierpnia, oficjalnie ogłoszono, że kandydatem TS na burmistrza Turku jest doktor Waldemar Trojan.

O tym, dlaczego ów kandydat powinien zyskać uznanie wyborców, opowiadał podczas konferencji lider TS. Ireneusz Niewiarowski mówił o tym, że Waldemar Trojan to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, który oprócz studiów podyplomowych może poszczycić się obronionym w 2008 roku doktoratem w dziedzinie prawa samorządowego. – Waldemar Trojan to prezes koła TS w Turku. Prowadził prywatną działalność gospodarczą. Posiada uprawnienia pełnomocnika audytora systemu zarządzania jakością. Ten system jakości wprowadzał w wielu miejscach. Jest bardzo dobrze przygotowanym kandydatem do sprawowania takiej funkcji – wyjaśniał Ireneusz Niewiarowski.

reklama

Waldemar Trojan wskazał, iż wierzy w swoje zwycięstwo, a kluczem do sukcesu ma być merytoryczna potyczka z rywalami. – Będziemy prezentować nasze założenia programowe. Nasze priorytety, które wypracowaliśmy na Zarządzie. Będziemy chcieli zaproponować alternatywę dla mieszkańców Turku w porównaniu z tym, co jest obecnie. Będziemy się koncentrować na merytorycznym aspekcie działania samorządu miejskiego – informował kandydat. Waldemar Trojan dodał, że siłą Towarzystwa Samorządowego będą także kandydaci na radnych, posiadający rozmaite dokonania, wykazujący aktywność w rozmaitych środowiskach.

Podczas poniedziałkowej konferencji ogłoszono również, że w wyborach na wójta gminy Kawęczyn wystartuje ponownie Jan Nowak, a wójtem gminy Turek postara się znów zostać Karol Mikołajczyk. Swój start w wyborach potwierdzili także m.in: Katarzyna Szczap (do Rady Powiatu), Alina Janecka (do Rady Miejskiej Turku), Michał Harasny (do Rady Powiatu lub Rady Gminy Malanów), Piotr Gebler (do Rady Gminy Kawęczyn), Bartłomiej Wiśniewski (do Rady Gminy Władysławów).

AW

2
3
4
5

Podobne artykuły

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019
Wybory 2018: Ciesielski pokonany, Roman...

Wybory 2018: Ciesielski pokonany, Roman burmistrzem!...

04-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama