Mecz: Tulisia Tuliszków vs. MGKS Tur 1921 Turek | 23.09 17:00 | Stadion w Tuliszkowie

piątek 21 września 2018

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS. Komunikacyjnych chaos na Dworcowej trwa

Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS. Komunikacyjnych chaos na Dworcowej trwa - foto: M. Sidorowicz
foto: M. SidorowiczZdjęcie archiwalne, październik 2016 

Podczas wczorajszej (13 września) sesji Rady Miejskiej Turku powrócił temat warunków, w jakich młodzież szkolna z terenu całego powiatu oraz mieszkańcy Turku muszą oczekiwać na autobusy. Radni Wojciech Rygiert i Karol Serafiński ponownie zwracali uwagę, że nadal ulica Dworcowa pełni rolę dworca autobusowego. Według radnych miejskich samorząd powiatowy zaprzepaścił szansę na poprawę warunków dla pasażerów.

- Nasze interpelacje i zapytania związane z transportem zbiorowym pozostają bez odpowiedzi ze strony Starostwa Powiatowego – poinformował podczas 44. Sesji Rady Miejskiej w Turku radny Wojciech Rygiert. Według radnego samorząd powiatowy nie podjął żadnych działań, aby na terenie po byłym PKS w Turku zorganizować komfortowe i bezpieczne warunki dla pasażerów. - Dzwoniłem dziś do Syndyka i zapytałem, czy ktoś z ramienia powiatu, który odpowiedzialny jest za transport publiczny podjął jakiekolwiek rozmowy czy działania, sprzyjające przejęciu, lub utworzeniu dworca. Syndyk poinformował, że samorząd powiatu takich rozmów nie podjął.

reklama

W sierpniu br. Syndyk Masy Upadłości PKS w Turku S.A. ogłosił sprzedaż z wolnej ręki nieruchomości wchodzącej w skład masy upadłości. Cena minimalna wynosi 40% ceny oszacowania, czyli 1,5 mln zł za 2,7 ha. Według radnego Wojciecha Rygierta samorząd powiatowy zaprzepaścił szansę na organizację komfortowych warunków dla pasażerów.

- Dworzec przystosowany do obsługi podróżnych, kilkaset metrów dalej, stoi pusty. Obecnie miejsca przeznaczone do obsługi pasażerów znajdują się na ulicy, bez toalet, bez wiaty przystankowej – przypominał radny Rygiert.

O tym, jak w trakcie roku szkolnego wygląda sytuacja na Dworcowej ponownie informował radny Serafiński. Według Serafińskiego ulokowanie przystanków przy tej ulicy sprawia, że jest ona często nieprzejezdna i niebezpieczna.

reklama

M. Derucki

Podobne artykuły

K. Serafiński: Kilka prawd o Pańczyku

K. Serafiński: Kilka prawd o Pańczyku

10 sierp.
Wolontariusze ubarwili wakacje dzieciom z Matejki

Wolontariusze ubarwili wakacje dzieciom z Matejki

29 czerw.
Komunikacyjna masakra na Dworcowej

Komunikacyjna masakra na Dworcowej

13 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama