sobota 15 czerwca 2024

Jolanty, Lotara, Wita

reklama

Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS. Komunikacyjnych chaos na Dworcowej trwa

Syndyk sprzedaje tereny upadłego PKS. Komunikacyjnych chaos na Dworcowej trwa - foto: M. Sidorowicz
foto: M. SidorowiczZdjęcie archiwalne, październik 2016 

Podczas wczorajszej (13 września) sesji Rady Miejskiej Turku powrócił temat warunków, w jakich młodzież szkolna z terenu całego powiatu oraz mieszkańcy Turku muszą oczekiwać na autobusy. Radni Wojciech Rygiert i Karol Serafiński ponownie zwracali uwagę, że nadal ulica Dworcowa pełni rolę dworca autobusowego. Według radnych miejskich samorząd powiatowy zaprzepaścił szansę na poprawę warunków dla pasażerów.

- Nasze interpelacje i zapytania związane z transportem zbiorowym pozostają bez odpowiedzi ze strony Starostwa Powiatowego – poinformował podczas 44. Sesji Rady Miejskiej w Turku radny Wojciech Rygiert. Według radnego samorząd powiatowy nie podjął żadnych działań, aby na terenie po byłym PKS w Turku zorganizować komfortowe i bezpieczne warunki dla pasażerów. - Dzwoniłem dziś do Syndyka i zapytałem, czy ktoś z ramienia powiatu, który odpowiedzialny jest za transport publiczny podjął jakiekolwiek rozmowy czy działania, sprzyjające przejęciu, lub utworzeniu dworca. Syndyk poinformował, że samorząd powiatu takich rozmów nie podjął.

reklama

W sierpniu br. Syndyk Masy Upadłości PKS w Turku S.A. ogłosił sprzedaż z wolnej ręki nieruchomości wchodzącej w skład masy upadłości. Cena minimalna wynosi 40% ceny oszacowania, czyli 1,5 mln zł za 2,7 ha. Według radnego Wojciecha Rygierta samorząd powiatowy zaprzepaścił szansę na organizację komfortowych warunków dla pasażerów.

- Dworzec przystosowany do obsługi podróżnych, kilkaset metrów dalej, stoi pusty. Obecnie miejsca przeznaczone do obsługi pasażerów znajdują się na ulicy, bez toalet, bez wiaty przystankowej – przypominał radny Rygiert.

O tym, jak w trakcie roku szkolnego wygląda sytuacja na Dworcowej ponownie informował radny Serafiński. Według Serafińskiego ulokowanie przystanków przy tej ulicy sprawia, że jest ona często nieprzejezdna i niebezpieczna.

M. Derucki

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
Burmistrz Turku zapowiada: będzie wycieczka...

Burmistrz Turku zapowiada: będzie wycieczka radnych do parku!

31-10-2023
Brakuje milionów! Geotermia w Turku znowu pod...

Brakuje milionów! Geotermia w Turku znowu pod znakiem zapytania?

26-10-2023
Kiedy ranne wstały zorze, burmistrz Antosik...

Kiedy ranne wstały zorze, burmistrz Antosik dostał absolutorium. Być...

24-06-2022
Przerwana sesja Rady Miejskiej w Turku. Jasak...

Przerwana sesja Rady Miejskiej w Turku. Jasak spod palmy spowiada się...

17-03-2022

"The Voice of Poland", brazylijska telenowela a może jednak sesja Rady...

10-12-2021
Listy do redakcji: Kilka słów do Karola...

Listy do redakcji: Kilka słów do Karola Serafińskiego od...

06-03-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama