czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Turek: Europejski Tydzień Sportu 2018

Turek: Europejski Tydzień Sportu 2018
 

W dniach od 23 do 30.09.2018 r. odbywa się IV edycja Europejskiego Tygodnia Sportu. To inicjatywa Komisji Europejskiej, która jest realizowana pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności.

W Turku realizacji tego przedsięwzięcia już po raz trzeci podjęło się Stowarzyszenie Kopernik Plus. Stowarzyszenie realizuje projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Burmistrza Miasta Turku pod nazwą Turkowska Akademia Sportu. Cele projektu są zbieżne z celami ETS i dotyczą przede wszystkim wspomagania aktywności fizycznej, przede wszystkim tych którzy nie uprawiają sportu w sposób wyczynowy. Patronat nad całością objął Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik.

reklama

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Kopernik Plus organizuje codziennie wydarzenie sportowe. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki uczestnicy wszystkich wydarzeń sportowych otrzymają gadżety.

Mimo że Turkowski Tydzień Sportu rusza już w niedzielę to uroczysta inauguracja odbędzie się 24 września w poniedziałek o godz. 16.00 w Parku im Żerminy Składkowskiej podczas rajdu rekreacyjnego Nordic Walking.

Siedem dni i siedem wydarzeń z których największym będzie bicie Rekordu Polski w „Największej lekcji aerobiku” 28 września na Stadionie 1000-lecia w Turku.

reklama

Tym razem bicie rekordu odbędzie się wspólnie z Biurem Rekordów i będzie rekordem oficjalnym. Główną siłą napędową aerobiku tak jak w ubiegłym roku będą uczniowie turkowskich szkół. Stowarzyszenie Kopernik Plus do wspólnej zabawy zaprasza również wszystkich mieszkańców miasta. Zajęcia na scenie poprowadzi instruktorka fitness Agnieszka Matczak a koordynatorem całego Europejskiego Tygodnia Sportu jest Dariusz Piotrowski.

Europejski Tydzień Sportu w Turku

  • 23.09 – godz. 16.00 Sporty zapomniane i sporty przyszłości - hala sportowa OSiR ul Parkowa 3 w Turku
  • 24.09 – godz. 16.00 Inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu w Turku - Nordic Walking łączy pokolenia – park im. Żerminy Składkowskiej
  • 25.09 – godz. 17.00 - Rodzinny Turniej Trójek Siatkarskich – hala sportowa OSiR ul Parkowa 3 w Turku
  • 26.09 – godz. 11.00 –Turniej gier i zabaw rodziców i dziadków dla dzieci hala sportowa SP 1 w Turku
  • 27.09 – godz. 11.00 – Powiatowy turniej piłki ręcznej – hala OSiR ul Parkowa 3 w Turku
  • 28.09 – godz. 11.00 – Bicie Rekordu Polski w Największej Lekcji Aerobiku – stadion 1000 - lecia w Turku
  • 29.09 – godz. 10.00 - Crossfit Wheelchair - Zajęcia crossfit dla młodzieży poruszającej się na wózkach inwalidzkich – boisko G 2 w Turku ul Parkowa 3

Podobne artykuły

Turek: Dofinansowanie na ekologię

Turek: Dofinansowanie na ekologię

28 list.
Przepłyną nocą setki kilometrów! Pływacki...

Przepłyną nocą setki kilometrów! Pływacki maraton...

21 list.
Turek: Trwa Festiwal Smaków Food Trucków

Turek: Trwa Festiwal Smaków Food Trucków

20 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama