piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Turek: Europejski Tydzień Sportu 2018

Turek: Europejski Tydzień Sportu 2018
 

W dniach od 23 do 30.09.2018 r. odbywa się IV edycja Europejskiego Tygodnia Sportu. To inicjatywa Komisji Europejskiej, która jest realizowana pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności.

W Turku realizacji tego przedsięwzięcia już po raz trzeci podjęło się Stowarzyszenie Kopernik Plus. Stowarzyszenie realizuje projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Burmistrza Miasta Turku pod nazwą Turkowska Akademia Sportu. Cele projektu są zbieżne z celami ETS i dotyczą przede wszystkim wspomagania aktywności fizycznej, przede wszystkim tych którzy nie uprawiają sportu w sposób wyczynowy. Patronat nad całością objął Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik.

reklama

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Kopernik Plus organizuje codziennie wydarzenie sportowe. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki uczestnicy wszystkich wydarzeń sportowych otrzymają gadżety.

Mimo że Turkowski Tydzień Sportu rusza już w niedzielę to uroczysta inauguracja odbędzie się 24 września w poniedziałek o godz. 16.00 w Parku im Żerminy Składkowskiej podczas rajdu rekreacyjnego Nordic Walking.

Siedem dni i siedem wydarzeń z których największym będzie bicie Rekordu Polski w „Największej lekcji aerobiku” 28 września na Stadionie 1000-lecia w Turku.

reklama

Tym razem bicie rekordu odbędzie się wspólnie z Biurem Rekordów i będzie rekordem oficjalnym. Główną siłą napędową aerobiku tak jak w ubiegłym roku będą uczniowie turkowskich szkół. Stowarzyszenie Kopernik Plus do wspólnej zabawy zaprasza również wszystkich mieszkańców miasta. Zajęcia na scenie poprowadzi instruktorka fitness Agnieszka Matczak a koordynatorem całego Europejskiego Tygodnia Sportu jest Dariusz Piotrowski.

Europejski Tydzień Sportu w Turku

  • 23.09 – godz. 16.00 Sporty zapomniane i sporty przyszłości - hala sportowa OSiR ul Parkowa 3 w Turku
  • 24.09 – godz. 16.00 Inauguracja Europejskiego Tygodnia Sportu w Turku - Nordic Walking łączy pokolenia – park im. Żerminy Składkowskiej
  • 25.09 – godz. 17.00 - Rodzinny Turniej Trójek Siatkarskich – hala sportowa OSiR ul Parkowa 3 w Turku
  • 26.09 – godz. 11.00 –Turniej gier i zabaw rodziców i dziadków dla dzieci hala sportowa SP 1 w Turku
  • 27.09 – godz. 11.00 – Powiatowy turniej piłki ręcznej – hala OSiR ul Parkowa 3 w Turku
  • 28.09 – godz. 11.00 – Bicie Rekordu Polski w Największej Lekcji Aerobiku – stadion 1000 - lecia w Turku
  • 29.09 – godz. 10.00 - Crossfit Wheelchair - Zajęcia crossfit dla młodzieży poruszającej się na wózkach inwalidzkich – boisko G 2 w Turku ul Parkowa 3

Podobne artykuły

Pływalnia kryta jednak zamknięta do odwołania

Pływalnia kryta jednak zamknięta do odwołania

12 lip.
Basen miejski dopiero od 13 lipca. OSiR...

Basen miejski dopiero od 13 lipca. OSiR tłumaczy...

1 lip.
Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama