sobota 22 luty 2020

Małgorzaty, Marty, Nikifora

reklama

Turek: Miasto wspiera powiatową inwestycję

Turek: Miasto wspiera powiatową inwestycję - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Po raz kolejny Miasto Turek wspiera inwestycję realizowaną przez Powiat Turecki. Tym razem chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Uniejowskiej, Dobrskiej i Pl. H. Sienkiewicza.

Powiat Turecki od kilku miesięcy buduje rondo, dotychczas zwane rondem klocków Lego.

reklama

Budowa była dobrą okazją do przeprowadzenia prac przy infrastrukturze podziemnej. Jak się okazało, stan instalacji nie był tam najlepszy. Miejska spółka Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. na terenie budowy ronda zmodernizowała podziemną sieć wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową. Wartość prac przeprowadzonych na rzecz tej powiatowej inwestycji to 606.000 zł.

Podobnie było przy innej powiatowej inwestycji, tj. budowie ulicy Smorawińskiego. Tam PGKiM Sp. z o.o. zainwestowało 775.000 zł w modernizację i renowację infrastruktury podziemnej.

W związku z licznymi uwagami mieszkańców, dotyczącymi tempa prac na budowie ronda Urząd Miejski informuje, że za budowę odpowiedzialne jest Starostwo Powiatowe w Turku.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic...

Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego...

10-04-2019
Wideo: Żegnamy

Wideo: Żegnamy "rondo Lego". Plastik nie będzie już...

19-10-2018
Przykona: Rondo Piłsudskiego czy Orła Białego?...

Przykona: Rondo Piłsudskiego czy Orła Białego?...

12-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama