czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Sprawiedliwa transformacja w Wielkopolsce wschodniej? Debata i warsztaty w Koninie

Sprawiedliwa transformacja w Wielkopolsce wschodniej? Debata i warsztaty w Koninie - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Czy sprawiedliwa transformacja Wielkopolski Wschodniej jest możliwa? Jakie są scenariusze rozwoju naszego regionu do 2030 roku? Ruszyła rejestracja na poświęconą temu konferencję oraz warsztaty, jakie odbędą się w Koninie we środę 10 października.

Celem konferencji jest z jednej strony zapoznanie wielkopolskich samorządowców, przedsiębiorców oraz mieszkańców z pojęciem i problematyką sprawiedliwej transformacji (ang. Just Transition), a z drugiej – omówienie perspektyw i możliwości dla Wielkopolski Wschodniej w tym obszarze.

reklama

Wydarzenie odbywa się w szczególnym momencie, gdy Wielkopolska przystępuje do prac nad nową strategią rozwoju regionalnego, która posłuży za punkt wyjścia do programowania funduszy europejskich dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Władze województwa formalnie wyraziły także chęć włączenia się w nową inicjatywę Komisji Europejskiej dla regionów górniczych tzw. Platformę Węglową (Coal Regions in Transition Initiative).

To doskonały moment, żeby zastanowić się – wspólnie – nad scenariuszami rozwoju naszego regionu, jakie istnieją modele i sposoby przeprowadzenia u nas sprawiedliwej transformacji oraz z jakimi szansami i wyzwaniami to się wiążę – podkreślają organizatorzy.

Przewidywane są następujące wystąpienia:

reklama

Bas Eickhout – poseł do Parlamentu Europejskiego “Europa i transformacja energetyczna
– jakie narzędzia mogą wykorzystać regiony oparte na przemyśle węglowym”

Maciej Sytek – wicemarszałek województwa wielkopolskiego „Strategia transformacji energetycznej dla Wielkopolski Wschodniej”

Joanna Misiak-Kędziora – zastępca burmistrza Turku ds. gospodarczych “Turek w procesie transformacji energetycznej – wyzwania i dobre praktyki”

dr Miłka Stępień – Stowarzyszenie Akcja Konin, Fundacja Pełnym Głosem “Konin w obliczu wyzwań XXI wieku – jak zapewnić nam dobrą przyszłość?”

dr Daniel Kiewra – Instytut Badań Strukturalnych “Wyzwania społeczno-ekonomiczne sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej”

Izabela Zygmunt – Bankwatch CEE/Polska Zielona Sieć “Sprawiedliwa transformacja – Wilk syty i owca cała. Czy troska o pracowników i środowisko naturalne jest jednocześnie możliwa?

Konferencja odbędzie się w środę, 10 października 2018 roku, w godz. 13.30 – 19.30 w Sali bankietowej „Pod Platanem” w Koninie przy ulicy Przemysłowej 118A.

Organizatorami są Stowarzyszenie Akcja Konin, Fundacja Miasto Prowincjonalne, Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz Stowarzyszenie Eko-Unia.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Starosta Turecki Mariusz Seńko...

Wideo: Starosta Turecki Mariusz Seńko podsumował 4...

11 paźd.
Wideo: Konferencja prasowa w Starostwie...

Wideo: Konferencja prasowa w Starostwie Powiatowym w...

20 wrz.
Pisarz, książka i biblioteka wobec zagrożeń...

Pisarz, książka i biblioteka wobec zagrożeń...

10 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama