sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

"Dość politycznej gry Zdrojkami" apeluje burmistrz Antosik i pokazuje ul. Kaczmarskiego

foto: M. Derucki 

W minioną środę burmistrz Romuald Antosik zaprezentował nowo wybudowaną ulicę Kaczmarskiego i zapowiada, że jest gotowy na budowę podziemnej części drogi Zdrojki Lewe. Z kolei radny Serafiński mówi wprost, że jeżeli turkowianie zagłosują na kandydatów do rady miejskiej i powiatowej z listy KWW Romualda Antosika, ulica powstanie. Według samorządowców budowa ulicy Zdrojki Lewe, to kwestia współpracy samorządu miejskiego i powiatowego oraz dobrze napisanego wniosku na „schetynówkę”.

W minioną środę burmistrz Romuald Antosik wraz radnymi miejskimi oraz kandydatami z Komitetu Wyborczego Wyborców Romualda Antosika spotkali się z przedstawicielami mediów. Miejscem zebrania była nowo wybudowana ulica Kaczmarskiego, łącząca Grabieniec i Obrzębin (gm. Turek) z ul. Chopina. Dla Radnego Karola Serafińskiego budowa ulicy Kaczmarskiego to przykład skuteczności obecnego samorządu miejskiego. - Jeżeli zagłosujecie państwo na kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Romualda Antosika do miasta i do powiatu, wtedy wspólnymi siłami będziemy mogli zrobić ul. Zdrojki Lewe – zapowiada radny.

reklama

Następnie samorządowcy udali się na spotkanie z mieszkańcami Zdrojek. Powodem zebrania była niedawna wizyta na Zdrojkach kandydata PiS na urząd Burmistrza Miasta Turku z PiS, Wicestarosty Powiatu Tureckiego.

- Nie dajcie się wykorzystywać osobom, które wam teraz coś obiecują - mówił do mieszkańców Romuald Antosik. - Najwyższa pora przestać grać politycznie drogą Zdrojki Lewe. Trzeba ją zrobić, a nie wciąż o niej gadać – apelował burmistrz.

Burmistrz przypomniał, ze powiat także utrzymuje się z podatków mieszkańców Turku. - To powiat musi zainicjować budowę tej drogi, bo jest jej właścicielem. Jako miasto podzielimy się z powiatem kosztami wykonania Zdrojek Lewych na pół. Po wykonaniu tej ulicy, przejmie ją miasto i będzie ją utrzymywało – zapowiedział Antosik.

reklama

M. Derucki

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama