niedziela 16 czerwca 2019

Aliny, Anety, Benona

reklama

"Dość politycznej gry Zdrojkami" apeluje burmistrz Antosik i pokazuje ul. Kaczmarskiego

foto: M. Derucki 

W minioną środę burmistrz Romuald Antosik zaprezentował nowo wybudowaną ulicę Kaczmarskiego i zapowiada, że jest gotowy na budowę podziemnej części drogi Zdrojki Lewe. Z kolei radny Serafiński mówi wprost, że jeżeli turkowianie zagłosują na kandydatów do rady miejskiej i powiatowej z listy KWW Romualda Antosika, ulica powstanie. Według samorządowców budowa ulicy Zdrojki Lewe, to kwestia współpracy samorządu miejskiego i powiatowego oraz dobrze napisanego wniosku na „schetynówkę”.

W minioną środę burmistrz Romuald Antosik wraz radnymi miejskimi oraz kandydatami z Komitetu Wyborczego Wyborców Romualda Antosika spotkali się z przedstawicielami mediów. Miejscem zebrania była nowo wybudowana ulica Kaczmarskiego, łącząca Grabieniec i Obrzębin (gm. Turek) z ul. Chopina. Dla Radnego Karola Serafińskiego budowa ulicy Kaczmarskiego to przykład skuteczności obecnego samorządu miejskiego. - Jeżeli zagłosujecie państwo na kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Romualda Antosika do miasta i do powiatu, wtedy wspólnymi siłami będziemy mogli zrobić ul. Zdrojki Lewe – zapowiada radny.

reklama

Następnie samorządowcy udali się na spotkanie z mieszkańcami Zdrojek. Powodem zebrania była niedawna wizyta na Zdrojkach kandydata PiS na urząd Burmistrza Miasta Turku z PiS, Wicestarosty Powiatu Tureckiego.

- Nie dajcie się wykorzystywać osobom, które wam teraz coś obiecują - mówił do mieszkańców Romuald Antosik. - Najwyższa pora przestać grać politycznie drogą Zdrojki Lewe. Trzeba ją zrobić, a nie wciąż o niej gadać – apelował burmistrz.

Burmistrz przypomniał, ze powiat także utrzymuje się z podatków mieszkańców Turku. - To powiat musi zainicjować budowę tej drogi, bo jest jej właścicielem. Jako miasto podzielimy się z powiatem kosztami wykonania Zdrojek Lewych na pół. Po wykonaniu tej ulicy, przejmie ją miasto i będzie ją utrzymywało – zapowiedział Antosik.

reklama

M. Derucki

Podobne artykuły

Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

Uroczysta sesja, występ szkoły muzycznej oraz...

31 maj.
Sieć podziemna na Zdrojkach Lewych wymieniona

Sieć podziemna na Zdrojkach Lewych wymieniona

29 mrz.
Listy do redakcji: Poseł Bartosik przeciwko...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik przeciwko...

11 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama