wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Turek: Zakończyła się budowa ul. 650-lecia

Turek: Zakończyła się budowa ul. 650-lecia - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Dzisiaj, tj. 15 października 2018 r. odbył się odbiór techniczny nowo wybudowanej ulicy 650-lecia, na odcinku od ul. Legionów Polskich do ul. Armii Krajowej, za Komendą Policji, oraz ślepej uliczki z parkingami przy bloku od strony ul. Armii Krajowej.

W wyniku budowy ulica zmieniła się nie do poznania. Przede wszystkim zbudowane zostały liczne parkingi, których tak bardzo tutaj brakowało. Wcześniej kierowcy parkowali na chodnikach i pasach zieleni. Teraz do ich dyspozycji jest ok. 70 miejsc postojowych.

reklama

Ponadto wybudowane zostały chodniki po obu stronach jezdni i jezdnia, którą teraz dużo łatwiej przejechać. Pasy ziemi przy parkingach zostały obsiane trawą. Natomiast wzdłuż całej ulicy zainstalowane są lampy z energooszczędnymi żarówkami w technologii LED. W ramach inwestycji zmodernizowana została także znajdująca się pod ulicą infrastruktura podziemna, w tym kanalizacja deszczowa.

Prace budowlane, wykonywane przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o., kosztowały ok. 1.979.000 zł.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Większe pieniądze na rewitalizacje dużego...

Większe pieniądze na rewitalizacje dużego parku....

z wczoraj
Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

Budowa drogi przy terenach inwestycyjnych w...

7 sierp.
Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

Wojewoda Wielkopolski na podsumowaniu programów...

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama