wtorek 22 września 2020

Maury, Milany, Tomasza

reklama

Turek: Nowa ulica Kaczmarskiego

Turek: Nowa ulica Kaczmarskiego - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W północnej części Turku wybudowana została nowa ulica. To ulica Jacka Kaczmarskiego, łącząca ulice Fryderyka Chopina i Zdrojki Lewe.

Ulica Jacka Kaczmarskiego ma długość ok. 800 m i obsługuje północno-zachodnią część Turku. Dotychczas była drogą gruntową z licznymi dziurami i nierównościami, bez pobocza czy jakiegokolwiek miejsca dla pieszych. Ale to już przeszłość. Teraz to równa, asfaltowa droga. Wzdłuż niej wybudowany został ciąg pieszo-rowerowy. Całość uzupełniły 23 latarnie uliczne w technologii LED, zjazdy do działek oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe, a gruncie pod drogą kanalizacja deszczowa.

reklama

Prace budowlane kosztowały ok. 2 mln zł. Część z tej kwoty Miasto sfinansowało z dofinansowania od Wojewody Wielkopolskiego na projekt „Budowa drogi gminnej –ulicy Jacka Kaczmarskiego - z ciągiem pieszo rowerowym w Turku”, w wysokości 789.739 zł z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

W związku z budową ulicy, inwestycje w tym miejscu przeprowadziło także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., które w gruncie umieściło pełną infrastrukturę komunalną. To nowe kanały sanitarne i wodociągowe. Koszt przedsięwzięcia zrealizowanego przez miejską spółkę wyniósł ok. 885 tys. zł.

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy...

Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy na...

z dzisiaj
Ponad milion złotych na drogi w gminie Malanów

Ponad milion złotych na drogi w gminie Malanów

15 wrz.
Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

21 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama