środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Nagroda za rozwój dla Turku

Nagroda za rozwój dla Turku - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Podczas trwającego od 18 do 20 października 2018 r. Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 w Uniejowie, Miasto Turek zostało wyróżnione Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2018, w kategorii „Samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi”.

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju to cykl spotkań i debat biznesu, samorządu i nauki. Wydarzenie skupia liderów rozwoju i inwestycji, którzy nadają kierunek polskiej gospodarce innowacyjnej.

reklama

Na zaproszenie organizatorów burmistrz Romuald Antosik, pierwszego dnia forum wziął udział w międzynarodowym panelu dyskusyjnym „Liderzy Inteligentnego Rozwoju”, podczas którego wspólnie z innymi zaproszonymi gośćmi poruszył kwestie wyzwań samorządów w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych, realizacji inwestycji infrastrukturalnych i ekologicznych oraz polityki senioralnej.

Na Gali Laureatów, która odbyła się dzisiaj, tj. 19 października b.r., Burmistrz Romuald Antosik odebrał dla miasta Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2018. Jest to nagroda pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP. Miasto Turek zostało laureatem w kategorii „Samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi”, za realizację projektów wzmacniających inwestycyjny potencjał Gminy Miejskiej Turek oraz za zwiększenie komfortu życia mieszkańców. Jest to już druga nagroda dla Turku w kategorii dedykowanej samorządom. W ubiegłorocznej edycji Forum odbywającego się w Rzeszowie, kapituła konkursu przyznała naszemu miastu wyróżnienie w kategorii „Miasto przyjazne inwestorowi”.

Udział w wydarzeniu oraz otrzymanie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju stanowi potwierdzenie, iż Turek zyskał uznanie za działania na rzecz rozwoju miasta i jego mieszkańców.

reklama

Nasze Miasto bierze udział zarówno w forum, jak i w wydarzeniu towarzyszącym, jakim są targi „Uznane Marki”. Uczestnicy, którzy odwiedzą stoisko Miasta Turek, uzyskają informację o naszym mieście, dostępnych terenach inwestycyjnych i realizowanych projektach.

Targi potrwają do soboty, 20 października. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Inteligentnego Rozwoju.

źródło: miastoturek.pl

Nagroda za rozwój dla Turku - foto: Marcin Derucki

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama