czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Spotkanie z podróżnikiem w turkowskim muzeum

Spotkanie z podróżnikiem w turkowskim muzeum - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

"Pasja podróżnicza obudziła się we mnie po wypadach survivalowych do polskich lasów, a przypieczętowała pewna chwila, kiedy w ciepłą majową noc patrzyłem w księżyc i pomyślałem sobie, że jak teraz nie skoczę do Amazonii, to kiedy? Po co odkładać na później to, do czego serce się wyrywa; do odkrywania świata, przemierzania ostatnich dziewiczych ekosystemów, życia wśród żyjących w pełnej zgodzie z naturą plemion... Poleciałem więc do Amazonii wiedząc, że będzie ciężko, że napotkam mnóstwo przeszkód, ale nie mogłem czekać... Chciałem tego wszystkiego dotknąć, póki człowiek tego świata do końca nie zniszczył, co mam nadzieję nie nastąpi..."

Oto jeden z cytatów Emila Witta - młodego podróżnika, który przybył 23 listopada do Muzeum Miasta Turku. Od zawsze fascynowało go piękno przyrody i bliskie spotkanie z naturą, dlatego też zdecydował się na wyprawę do Amazonii. Tę krainę odwiedził kilka razy. Podkreślał, że stara się wyjeżdżać dwa razy w roku. Z zainteresowaniem i dawką humoru opowiadał o żyjących tam zwierzętach i roślinności, przeżyciach, które go tam spotkały np. polowania oraz ludziach, których miał przyjemność poznać. Wypowiedział się także o gościnności ludności miejscowej. Uważa, że marzenia trzeba spełniać i zachęcał każdego do zrealizowania własnych marzeń.

reklama

Na spotkanie przybyli uczniowie klasy 5d, 8c i 8a Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Wszyscy słuchali z ciekawością i zadawali mnóstwo pytań. Po spotkaniu była możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia.

materiał nadesłany

Spotkanie z podróżnikiem w turkowskim muzeum - foto: materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie

Uczniowie "Piątki" laureatami konkursu PTTK

30 list.
Konkurs

Konkurs "Sławne Turkowianki" oraz "Piłsudski na...

26 list.
Otwarcie wystawy

Otwarcie wystawy "Czerwonym tramwajem do przystanku...

21 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama