wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

29°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Spotkanie z podróżnikiem w turkowskim muzeum

Spotkanie z podróżnikiem w turkowskim muzeum - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

"Pasja podróżnicza obudziła się we mnie po wypadach survivalowych do polskich lasów, a przypieczętowała pewna chwila, kiedy w ciepłą majową noc patrzyłem w księżyc i pomyślałem sobie, że jak teraz nie skoczę do Amazonii, to kiedy? Po co odkładać na później to, do czego serce się wyrywa; do odkrywania świata, przemierzania ostatnich dziewiczych ekosystemów, życia wśród żyjących w pełnej zgodzie z naturą plemion... Poleciałem więc do Amazonii wiedząc, że będzie ciężko, że napotkam mnóstwo przeszkód, ale nie mogłem czekać... Chciałem tego wszystkiego dotknąć, póki człowiek tego świata do końca nie zniszczył, co mam nadzieję nie nastąpi..."

Oto jeden z cytatów Emila Witta - młodego podróżnika, który przybył 23 listopada do Muzeum Miasta Turku. Od zawsze fascynowało go piękno przyrody i bliskie spotkanie z naturą, dlatego też zdecydował się na wyprawę do Amazonii. Tę krainę odwiedził kilka razy. Podkreślał, że stara się wyjeżdżać dwa razy w roku. Z zainteresowaniem i dawką humoru opowiadał o żyjących tam zwierzętach i roślinności, przeżyciach, które go tam spotkały np. polowania oraz ludziach, których miał przyjemność poznać. Wypowiedział się także o gościnności ludności miejscowej. Uważa, że marzenia trzeba spełniać i zachęcał każdego do zrealizowania własnych marzeń.

reklama

Na spotkanie przybyli uczniowie klasy 5d, 8c i 8a Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Wszyscy słuchali z ciekawością i zadawali mnóstwo pytań. Po spotkaniu była możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia.

materiał nadesłany

Spotkanie z podróżnikiem w turkowskim muzeum - foto: materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wspólne świętowanie rozpoczęcia lata w Turku

Wspólne świętowanie rozpoczęcia lata w Turku

18 czerw.
Wideo: Muzeum rozświetliło okna na Noc Muzeów....

Wideo: Muzeum rozświetliło okna na Noc Muzeów. Każdy...

16 maj.
Pracownicy muzeum opowiadali o

Pracownicy muzeum opowiadali o "Żołnierzach Wyklętych"

4 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama