Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

PIT-11 wyłącznie elektronicznie w terminie do 31 stycznia

PIT-11 wyłącznie elektronicznie w terminie do 31 stycznia
 

W 2019 r. płatnicy złożą w urzędzie skarbowym PIT-11 wyłącznie elektronicznie w terminie do 31 stycznia. Zmianie ulega zarówno termin, jak i forma złożenia PIT-11.

W związku ze zmianą przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wszyscy pracodawcy (bez względu na ilość zatrudnianych pracowników) będą zobowiązani do przesyłania wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej imiennych informacji
o wysokości uzyskanego dochodu PIT-11, PIT-8C itp. urzędowi skarbowemu w terminie do 31 stycznia.

reklama

Termin na dostarczenie ww. informacji pracownikom pozostanie bez zmian, czyli do końca lutego roku następującego po roku podatkowym. Jeśli zatrudniona osoba wyrazi na to zgodę, taka informacja może zostać jej przekazana również w postaci elektronicznej.

Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznego przesyłania dokumentów dostępne są na stronach: www.finanse.mf.gov.pl, www.kis.gov.pl oraz www.e-deklaracje.gov.pl. Pomoc w sprawie procedur elektronicznego składania dokumentów i problemów technicznych można uzyskać kontaktując się telefonicznie od poniedziałku do piątku z Krajową Informacją Skarbową pod numerami telefonów:

  • 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych),
  • 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych),
  • +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

lub drogą mailową na adres info.e-deklaracje@mf.gov.pl.

reklama

W przypadku wątpliwości istnieje również możliwość skontaktowania się z właściwym urzędem skarbowym, telefon: 63 280 44 85 lub 63 280 44 46.

Z tekstem ustawy z dnia 4 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2126) można zapoznać się na stronie dziennikustaw.gov.pl/.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

KAS bada opinie klientów na temat wizyty w...

KAS bada opinie klientów na temat wizyty w urzędzie...

13 sierp.
Nagrody w Loterii Szczepionkowej bez PIT

Nagrody w Loterii Szczepionkowej bez PIT

6 sierp.
Dane spółki sprawdzisz w e-Urzędzie Skarbowym

Dane spółki sprawdzisz w e-Urzędzie Skarbowym

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama