piątek 04 grudnia 2020

Barbary, Hieronima, Krystiana

reklama

"Związek otwarty" zacumuje w Przystani

 

Już 9 lutego na deskach Sceny Kameralnej w „Przystani” będzie możliwość obcowania z kulturą na wysokim poziomie za sprawą wystawianej sztuki pt. „Związek otwarty”.

W obsadzie znaleźli się aktorzy grający na co dzień w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu: Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska i Marcin Trzęsowski.

Sztuka to błyskotliwa, grana na całym świecie komedia Dario Fo - laureata literackiej nagrody Nobla (1997) oraz jego żony, Francy Rame o trudnych relacjach znudzonego sobą małżeństwa. Wybuchowa mieszanka charakterów, wzajemne wyrzuty i skrywane, dotąd niewypowiedziane pragnienia - czy ta historia może śmieszyć? Z pewnością, bo od lat bawi do łez widzów z całego świata.

reklama

Teatr na Peryferiach, który zagości na scenie, działa w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Ma on na swoim koncie wiele sukcesów i posiada bardzo bogaty repertuar, z którym często odwiedza miasta i miasteczka Wielkopolski. Grają w nim zawodowi aktorzy z Gniezna i Kalisza.

Stowarzyszenie Przystań jest w naszym mieście wyjątkowym miejscem. Spotykają się tam dzieci, młodzież i dorośli. Wszystkich przyciąga tam serdeczna atmosfera tego miejsca, możliwość rozwijania zainteresowań a także – co jest rzadkie w Turku – okazja do uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych.

Jak podaje pan Jacek Sułkowski, Stowarzyszenie Przystań ma bardzo ambitne plany. Chcieliby, żeby scena w Przystani tętniła życiem, zamierzają zapraszać różne zespoły teatralne. Mieszkańcy miasta nie musieliby wtedy jeździć do Kalisza czy Łodzi a mieli możliwość oglądania w Turku ciekawych spektakli teatralnych. Biorąc pod uwagę, że poprzednio przygotowywane spektakle wywołały bardzo duże zainteresowanie zapewne i ten plan zakończy się sukcesem.

reklama

Dla przypomnienia: „Związek otwarty” 9 lutego, godzina 18:00, Stowarzyszenie Przystań, ul. Browarna 13, bilety w cenie 30zł do nabycia https://ekobilet.pl/gokbrzezno.

Zapraszamy do bacznego śledzenia serwisu www.turek.net.pl gdyż w konkursie będzie możliwość wygrania dwóch biletów na spektakl!

AK

Podobne artykuły

Wideo: Tegoroczne spotkanie ze św. Mikołajem w...

Wideo: Tegoroczne spotkanie ze św. Mikołajem w...

z wczoraj
I Ty możesz wspomóc rozwój Przystani!

I Ty możesz wspomóc rozwój Przystani!

26 kw.
1% dla Turku: Stowarzyszenie

1% dla Turku: Stowarzyszenie "Przystań"

25 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama