poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Egzaminy gimnazjalne bez zagrożeń. Do egzaminów przystąpiło 238 uczniów

Egzaminy gimnazjalne bez zagrożeń. Do egzaminów przystąpiło 238 uczniów
 

Od dzisiaj, tj. 10 kwietnia, do piątku, 12 kwietnia 2019 r., trwać będzie egzamin gimnazjalny dla ostatniego rocznika gimnazjalistów. Ogółem do testów w Turku przystąpiło 238 uczniów.

Pomimo trwającego strajku, egzamin gimnazjalny w Turku przebiega bez komplikacji. Z wszystkimi strajkującymi nauczycielami spotkał się burmistrz Romuald Antosik, który odwiedził protestujące szkoły i przedszkola. Burmistrz wyraził nadzieję, że ta kryzysowa sytuacja szybko znajdzie pozytywne zakończenie zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

reklama

Przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego w turkowskich szkołach nie jest zagrożone. Dyrektorzy szkół Miasta Turku, którzy odpowiadają za organizację i przebieg egzaminu, stanęli na wysokości zadania. Wprowadzone 2 kwietnia br. zmiany w rozporządzeniu dotyczącym szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnego i maturalnego, dały dyrektorowi możliwość zastosowania dodatkowych rozwiązań organizacyjnych. Pomimo krótkiego czasu udało się zebrać pełne składy zespołów egzaminacyjnych do przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego.

Burmistrz Romuald Antosik dziękuję wszystkim osobom, które wspierają szkoły miasta Turku i poświęcają swój czas na prawidłowe przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego w czasie ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

W Szkole Podstawowej nr 1, w budynku im. Mikołaja Kopernika przy ul. Parkowej, egzamin zdaje 115 uczniów (jeden z gimnazjalistów jako laureat konkursów został zwolniony z egzaminu). W budynku przy ul. Broniewskiego, Szkoły Podstawowej nr 5 jest 122 gimnazjalistów, z których do egzaminów przystępuje: 120 z języka polskiego, 119 z historii (pozostali są laureatami konkursów i zostali zwolnieni). Łącznie do dzisiejszego egzaminu w Turku nie podeszły dwie osoby, które nie stawiły się z powody choroby.

Podobne artykuły

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci...

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i...

21 czerw.
Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021. W Turku...

Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021. W Turku...

19 mrz.
Trwa nabór do szkół i przedszkoli. Rodzicu,...

Trwa nabór do szkół i przedszkoli. Rodzicu, masz...

5 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama