czwartek 17 października 2019

Antonii, Ignacego, Wiktora

reklama
Wzorek

Dziś rozpoczęły się sprawdziany ósmoklasistów

Dziś rozpoczęły się sprawdziany ósmoklasistów
 

Dzisiaj rozpoczął się pierwszy po reformie oświaty sprawdzian ósmoklasistów. Pomimo strajku nauczycieli, egzamin w Turku przebiega sprawnie, a przystąpiło do niego 233 uczniów.

Napisanie egzaminu ósmoklasisty to warunek ukończenia szkoły podstawowej. Sprawdzian trwać będzie od 15 do 18 kwietnia 2019 r. Pierwszego dnia uczniowie piszą sprawdzian z języka polskiego (120 minut). W kolejnych dnia będą pisać egzamin z matematyki (100 minut) oraz z języka obcego (90 minut).

reklama

W Turku do egzaminu przystąpiło łącznie 233 ósmoklasistów. W Szkole Podstawowej nr 1 pisze 83 uczniów, w Szkole Podstawowej nr 4 – 52 uczniów (jeden laureat konkursu jest zwolniony z języka polskiego), zaś w Szkole Podstawowej nr 5 do testu przystąpiło 96 ósmoklasistów (tutaj również z języka polskiego zwolniony został jeden uczeń).

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Nauczyciele odebrali swoje awanse

Nauczyciele odebrali swoje awanse

27 sierp.
Listy do redakcji: Szanowny Panie Pośle...

Listy do redakcji: Szanowny Panie Pośle Ryszardzie...

1 maj.
Maturzyści z Powiatu Tureckiego przystąpią do...

Maturzyści z Powiatu Tureckiego przystąpią do egzaminów

26 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama