środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Julia Maciejewska - absolwentka I LO liderem nr 1 wśród maturzystów z całej Polski

Julia Maciejewska - absolwentka I LO liderem nr 1 wśród maturzystów z całej Polski
 

24 młodych liderów z różnych stron Polski spotkało się 5 czerwca we Warszawie, aby jako finaliści konkursu „Talent za talent” powalczyć o awans do „ścisłej siódemki”, a następnego dnia o upragnione zwycięstwo. Rozmowy rekrutacyjne, prace w grupach, karty doświadczeń, przemowy przy wykonanych prezentacjach w czasie uroczystej gali w MEN – wszystko po to, aby wyłonić najlepszego lidera wśród tegorocznych maturzystów, którym okazała się absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Julia Maciejewska.

Konkurs „Talent za Talent” jest skierowany do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy w trakcie swojej edukacji przedmaturalnej wykazali się aktywnością, zaangażowaniem społecznym oraz naukowym, jak też umiejętnościami przywódczymi. Przy ocenie kandydatów brane są pod uwagę: doświadczenie w zarządzaniu i kierowaniu projektami bądź organizacjami, umiejętność pracy w zespole, sukcesy naukowe, a także angażowanie się w działalność na rzecz otoczenia. Organizator projektu to Stowarzyszenie Cognitis, które już po raz dziesiąty zorganizowało edycję tego konkursu.

reklama

„Jestem przeszczęśliwa, spełniona, a przede wszystkim wdzięczna – konkurs ten dodał mi wiary w siebie i własne marzenia, a także pomógł ukierunkować moje plany na przyszłość. Poznałam niezwykłych ludzi, którzy tak jak ja uwielbiają działać i dzielić się pasją z innymi. Podczas tych dwóch dni nie dało się odczuć żadnej rywalizacji – wszyscy byli tak otwarci, że staliśmy się jedną, wielką, talentową rodzinką pragnącą dać od siebie jak najwięcej innym. Choć nie ukrywam, poprzeczka była bardzo wysoka, gdyż każdy z finalistów wykazał się ogromną pracą, zaangażowaniem i zdolnościami. To było wspaniałe i inspirujące doświadczenie, dzięki któremu w tak krótkim czasie mogłam się tak wiele nauczyć. Wygrana dała mi motywacyjnego kopa do dalszego działania – wiem, że będę dalej spełniać się i robić to, co kocham, czyli działać z ludźmi i dla ludzi” – komentuje Julia, nieukrywająca radości z sukcesu.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że usłyszymy o absolwentce I LO w Turku jeszcze nie raz!

2
Źródło: Cognitis3
4
5

Podobne artykuły

Będą miasteczka rowerowe i symulatory do jazdy...

Będą miasteczka rowerowe i symulatory do jazdy...

z dzisiaj
Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd...

Chcą oddychać czystym powietrzem! Samorząd...

28 list.
Rusza konkurs na

Rusza konkurs na "Gwiazdę Roku 2022". Może to...

26 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama