czwartek 14 listopada 2019

Emila, Laury, Rogera

reklama
Wzorek

Harcerze 8 Drużyny Harcerskiej NS Europejczycy na biwaku w Kaczce

Harcerze 8 Drużyny Harcerskiej NS Europejczycy na biwaku w Kaczce
 

W dniach od 3 do 7 czerwca 2019 harcerze z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Turku przebywali na biwaku w miejscowości Kaczka w okolicach Spicymierza w urokliwej posiadłości państwa Emilii i Franciszka Pyziaków. Z dala od miasta, pośród drzew harcerze obcowali z przyrodą, spali w namiotach, chodzili po wodę do studni i przygotowywali posiłki. Zastępy„Dzikie Koty” i „Dzikie Wilki” opracowały swój okrzyk i uczyły się poczucia obowiązku poprzez codzienną służbę porządkową.

Piękna pogoda sprzyjała harcerskiej przygodzie. Każdy dzień rozpoczynał się apelem i gimnastyką. Prawdziwą atrakcją biwaku była bitwa na balony wypełnione wodą.W programie były również zwiady terenowe, zajęcia warsztatowe, zajęcia z pionierki, turnieje piłki nożnej i siatkowej oraz gry i zabawy harcerskie. Nie mogło się obyć bez czasu spędzonego w kompleksie termalnym w Uniejowie. Wieczorami harcerze siadali przy ognisku i śpiewali harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary. Na jednym z takich spotkań obecne były panie wicedyrektor: Agnieszka Idzikowska i Izabela Walczak oraz Komendant Hufca ZHP Turek hm Robert Chmielewski. Wszyscy przybyli goście oraz gospodarze posiadłości zostali obdarowani drewnianymi serduszkami, własnoręcznie wykonanymi przez harcerzy. Biwak harcerski od lat należy do stałych wyjazdów popularyzujących idee harcerstwa i był wspaniałą okazją do podsumowania pracy drużyny. Świetna zabawa, nowe wiadomości i zawarte przyjaźnie to wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci harcerzy.

reklama

Ta niezapomniana przygoda była możliwa dzięki pomocy Dyrekcji Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, Komendy Hufca Turek oraz uprzejmości Państwa Pyziaków. Organizatorzydhphm. Izabella Frątczak, Mariusz Dróżdż i Anna Knop serdecznie dziękują za okazaną pomoc. 

Materiał nadesłany.

Podobne artykuły

Zakończenie roku szkolnego w Ośrodku Szkolno -...

Zakończenie roku szkolnego w Ośrodku Szkolno -...

27 czerw.
Wideo: Muzyka, ognisko i niepowtarzalny klimat,...

Wideo: Muzyka, ognisko i niepowtarzalny klimat,...

7 czerw.
Harcerskie

Harcerskie "Spiewogranie" już dziś na dziedzińcu...

6 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama