sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Program 500+ głównym tematem konferencji Ryszarda Bartosika

Program 500+ głównym tematem konferencji Ryszarda Bartosika
 

W dniu dzisiejszym tj. 1 lipca br. w biurze PiS przy ulicy Mickiewicza odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła Ryszarda Bartosika, Starosty Tureckiego - Dariusza Kałużnego oraz Kierownika PT KRUS w Turku - Krzysztofa Buchelta. Na konferencji omówiono najważniejsze kwestie dotyczące programu Rodzina 500+, który w swojej rozszerzonej formie przysługuje od teraz na każde dziecko, niezależnie od dochodów.

Ryszard Bartosik wspomniał, że wsparcie trafi w sumie do 4,4 mln polskich rodzin, a ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce. Na cele programowe przeznaczono do tej pory blisko 67 miliardów złotych. Poseł Bartosik poinformował również o tym, że już dziś istnieje możliwość składania wniosków online za pośrednictwem portalu Emp@tia, PUE ZUS lub kanałów bankowości elektronicznej. Natomiast od 1 sierpnia będzie możliwe składanie wniosków w formie tradycyjnej.

reklama

Kolejnym punktem konferencji była zapowiedź Konwencji Programowej PiS pt. „Myśląc Polska” 5-7 lipca w Katowicach. W trakcie której odbędzie się 16 sesji głównych oraz blisko 70 paneli specjalistycznych.

Poseł Ryszard Bartosik poruszył również kwestię zbliżających się wyborów parlamentarnych, potwierdzając tym samym swój start w wyborach.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Powiat Turecki z

Powiat Turecki z "Bezpiecznymi Gospodarstwami Rolnymi"

7 lip.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

1 lip.
Skromne obchody Dnia Strażaka 2021 w PSP Turek....

Skromne obchody Dnia Strażaka 2021 w PSP Turek....

19 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama