poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

EkoTurek, czyli jak dbać o środowisko.

EkoTurek, czyli jak dbać o środowisko.
 

Działania ludzi względem środowiska są często destrukcyjne. Znaczną część tych niewłaściwych zachowań możemy jednak wyeliminować, przyjmując postawę przyjazną środowisku. Każdy z nas pragnie żyć w domu, który jest zdrowy i w którym czuje się dobrze. Zmieniając własne zasady dbania o przyrodę możemy wytworzyć w sobie nawyki takiego postępowania, które przyczynią się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska w naszym najbliższym otoczeniu. Często są to bardzo proste działania, takie jak oszczędzanie wody, czy prądu oraz segregacja odpadów.

Miasto Turek realizuje projekt pn. "Jest fantastycznie żyć ekologicznie, czyli Zielono nam!" . To edukacja ekologiczna dla mieszkańców Gminy Miejskiej Turek, która jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach tego projektu powstał EKO- korytarz oraz rozdawane są ulotki edukacyjne w szkołach, czy miejscach publicznych, mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, szersze zaznajomienie się z odnawialnymi źródłami energii, segregacją odpadów, recyklingiem i oszczędzaniem energii oraz wody.

reklama

Aby zostać EKObohaterem należy dobrze znać zasady dbania o środowisko naturalne. Dlatego  na nowo powstałej stronie ,,EkoTurek’’ zostały przygotowywane szczegółowe informacje odnośnie segregacji śmieci.

PSZOK, czyli Punkt Selektywej Zbiórki Odpadów  Komunalnych to specjalne wydzielone miejsce, w którym mieszkańcy Turku mogą BEZPŁATNIE (w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi) zostawić każdą ilość wytworzonych przez siebie, selektywnie zebranych śmieci oraz odpady problemowe, czyli takie, których nie można wyrzucać do zwykłych pojemników lub worków. PSZOK czynny jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 7.00 do 20.00 oraz w soboty w godzinach od 7.00 do 12.00. Operatorem PSZOK jest PGKiM w Turku przy ul. Polnej 4.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie ,,EkoTurek’’. Link poniżej.

reklama

https://www.ekoturek.pl/

Z.Szczepocka

Podobne artykuły

Dotacje na wymianę starych pieców ruszają od 15...

Dotacje na wymianę starych pieców ruszają od 15 czerwca

14 maj.
Konkurs

Konkurs "Ekologiczny karmnik przyjazny ptakom"...

25-11-2019
Międzyszkolny  turniej  ekologiczny w SP4

Międzyszkolny turniej ekologiczny w SP4

25-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama