niedziela 15 grudnia 2019

Celiny, Ireneusza, Niny

reklama

Rusza IV edycja programu BohaterON - wyślij swoją kartkę do Powstańca

Rusza IV edycja programu BohaterON - wyślij swoją kartkę do Powstańca
 

Zginąć razem z rannym przyjacielem, czy zostawić go i ratować własne życie? Czy bitwa o Stolicę ma w ogóle sens – przecież umiera tak wiele osób? Przed takimi i innymi dramatycznymi wyborami stali młodzi ludzie biorący udział w Powstaniu Warszawskim.  

BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysłanie im miłych wiadomości na bezpłatnych pocztówkach, dostępnych na terenie całego kraju. Projekt ten ma na celu edukowanie Polaków, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienia postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości.

reklama

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość narodową. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność, czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ci ludzie zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Dlatego akcja BohaterON pozwala każdemu, bez wyjątku, na wyrażenie tego w wyjątkowy sposób.

Za kilka dni – 1 sierpnia będzie można oddać hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Wielopłaszczyznowość  tego wydarzenia polega na tym, że młodzież z całej Polski pisze miłe listy do Powstańców lub przygotowuje dla nich paczkę świąteczną. Do akcji można zgłosić się indywidualnie lub grupowo (udział bierze cała klasa, którą zgłasza szkoła).

reklama

W IV edycji projektu, podobnie jak w latach ubiegłych, bezpłatne kartki będą dostępne w wybranych punktach Partnerów akcji. Kartkę lub list można wysłać tradycyjnie lub online. Więcej informacji można znaleźć w zakładce ‘’Jak wysłać kartkę” na stronie BohaterON oraz na profilu akcji na Facebook’ u. Również z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego zostanie przyznana nagroda BohaterON 2019 im. Powstańców Warszawskich. Czy znasz kogoś, kto zasługuje na uznanie za wspieranie i krzewienie historii? Jeśli tak, to możesz zgłosić swojego kandydata od 1 do 31 sierpnia 2019 roku.

W tym roku mija 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Włącz się w kolejną edycję BohaterON. Pokaż, że pamiętasz!   

Źródło: https://bohateron.pl/
Zuzanna Szczepocka

Podobne artykuły

80. rocznica przejścia ZHP do konspiracji

80. rocznica przejścia ZHP do konspiracji

28 wrz.
Obchody 100. rocznicy powstania Policji...

Obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w...

12 czerw.
Dębowa Aleja Wolności z okazji 30-lecia wolnych...

Dębowa Aleja Wolności z okazji 30-lecia wolnych wyborów

1 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama