środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Połączenie jazzu, hip-hopu, funku, soulu i azjatyckich brzmień, czyli koncert Huberta Tasa w Przystani

Połączenie jazzu, hip-hopu, funku, soulu i azjatyckich brzmień, czyli koncert Huberta Tasa w Przystani
 

W sobotę 3 sierpnia w siedzibie stowarzyszenia Przystań odbył się koncert doświadczonego i cenionego producenta oraz DJ-a. Po ponad 3 latach od wydania „Roots”, Hubert Tas wraca ze swoim kolejnym solowym wydawnictwem. Album „Unfinished” to piąty długogrający materiał, który wzbogacił katalog muzyczny Huberta.  

Na najnowszym krążku znalazło się aż 21 kompozycji, podzielonych na kilka bloków tematycznych, które momentami w swojej formie przypominają mix dj-ski. Taka mnogość materiału jest rezultatem chęci podsumowania przez artystę kilkunastoletniej przygody z muzyką. Brzmieniowa różnorodność, która cechuje „Unfinished”, z pewnością zadowoli świadomych i poszukujących słuchaczy. Na albumie na pewno nie zabraknie nieco prostszych podkładów, opartych o  ciepłe, jazzujące sample. Ponadto, na nowym krążku, znajdują się również echa takich gatunków, jak soul, trip-hop i downtempo, a nawet nieco szybszych funkowych rytmów, opartych o breaki i skrecze.

reklama

Warto zaznaczyć, że materiał zawarty na płycie powstawał nie tylko w Polsce, ale i na Tajwanie - miejscu, które Hubert regularnie odwiedza w ostatnich latach. Dzięki temu płyta zyskała wiele orientalnych akcentów i kojarzonych z Azją brzmień.

„Unfinished” jest dostępne w formie fizycznej na CD oraz cyfrowej na wszelkich platformach streamujących muzykę. Dystrybucję płyty na terenie Polski prowadzi sklep muzyczny Trzaski.pl

Projekt Akademia Letnich Spotkań Artystycznych 2019 - płaszczyzna twórczych zdarzeń kulturalnych w Turku dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Turku oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Jak to z ALSA było. Podsumowanie Akademii...

Jak to z ALSA było. Podsumowanie Akademii Letnich...

6 sierp.
Artystyczne wakacje w

Artystyczne wakacje w "Przystani". Niedzielny występ...

1 sierp.
Wideo: Koncert w Wozowni, ekstremalny bieg w...

Wideo: Koncert w Wozowni, ekstremalny bieg w błocie...

29 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama